Perspekti - 10 thėnie mbi suksesin!
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

10 thėnie mbi suksesin!

Perspekti sjell 10 thėnie mbi suksesin tė njerėzve tė shquar dhe tė suksesshėm.

10 thėnie mbi suksesin!
10 thėnie mbi suksesin!
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 09/11/2017 16:04, Ndryshuar: 10/11/2017 12:03

"Ėshtė shumė mė mirė tė dėshtosh me origjinalitet se sa tė kesh sukses nė imitim."

Herman Melville

"Njė njeri ėshtė i suksesshėm nėse zgjohet nė mėngjes dhe shkon nė shtrat nė mbrėmje, dhe brenda kėsaj kohe ai e bėn atė qė e dėshiron."

Bob Dylan

"Njė mendimtar veprimet e veta i sheh si eksperimente dhe pyetje, si tentime pėr tė zbuluar diēka. Suksesi dhe dėshtimi pėr tė nuk janė asgjė veēse pėrgjigje."

Friedrich Nietzsche

"Suksesi nuk qėndron nė mos bėrjen e gabimeve, por nė mos bėrjen e gabimeve tė njejta dy herė."

George Bernard Shaw

"Fati anon nga ai qė guxon."

Virgil

"Pėr tu bėrė i suksesshėm ju keni nevojė pėr miq, pėr tu bėrė shumė i suksesshėm ju keni nevojė pėr armiq."

Sidney Sheldon

"Vizioni pa ekzekutim ėshtė vetėm halucinacion."

Henry Ford

"Tė jesh i suksesshėm nė kėtė botė nuk mjafton vetėm tė jeni budalla, ju duhet tė jeni edhe i sjellshėm."

Voltaire

"Mendoj se nuk ekziston asnjė cilėsi tjetėr qė ėshtė aq esenciale pėr suksesin se sa cilėsia e kėmbėnguljes. Ajo i tejkalon pothuajse tė gjitha, madje edhe vetė natyrėn."

John D. Rockfeller

"Ti je i falur pėr lumturinė dhe suksesin tėnd vetėm nėse me zemėrgjerėsi pajtohesh qė atė ta ndash me tė tjerėt."

Albert Camus

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
k"&HX

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė