Kompanitė mė tė mira pėr tė punuar nė vitin 2018 janė...
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Kompanitė mė tė mira pėr tė punuar nė vitin 2018 janė...

Mė poshtė do tė njiheni me renditjen e 10 prej kompanive mė tė mira pėr tė punuar nė 2018.

Kompanitė mė tė mira pėr tė punuar nė vitin 2018 janė...
Kompanitė mė tė mira pėr tė punuar nė vitin 2018 janė...
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 03/01/2018 22:09

Dje, Glassdoor, njė prej faqeve online mė tė famshme nė tė cilėn ēdo punonjės aktual i njė kompanie apo qoftė edhe njė punonjės i mėparshėm mund tė publikojnė nė mėnyrė anonime pėrshtypjet qė ata kanė mbi kompaninė nė tė cilėn punojnė apo kanė punuar, publikoi botimin e pėrvitshėm (qė sivjet ėshtė nė vitin e dhjetė tė tij), "Kompanitė mė tė mira pėr tė punuar nė 2018".

Gjatė kėtyre dhjetė viteve qė Glassadoor ėshtė marrė me kėtė klasifikim, kompanitė Apple, Bain & Company dhe Google nuk janė renditur kurrė poshtė dhjetė kompanive mė tė mira.

100 kompanitė mė tė mira ishin pjesė e gjashtė industrive kryesore tė mėposhtme:

Teknologjia me 28 kompani nė kėtė listė

Tregtia me pakicė me 11 kompani

Shėndetėsia me 11 kompani

Firmat e konsulencės me 6 kompani

Financa me 6 kompani

Turizmi po me 6 kompani.

Ndėrsa 5 shtetet mė tė mira pėr tė punuar, nė tė cilat ndodhen kėto kompani janė pėrkatėsisht: Bay Area-San Francisko, Boston, Los Anxhelos, Nju Jorku dhe Seattle.

Mė poshtė do tė njiheni me renditjen e 10 prej kompanive mė tė mira pėr tė punuar nė 2018 (renditje kjo e cila ėshtė bėrė duke u bazuar nė opinionet e punonjėsve).

Facebook

Zyrat:

Parku Menlo, Kaliforni

Pse punonjėsit e adhurojnė punėn nė kėtė kompani?

"Unė nuk mund ta imagjinoj veten jashtė kėsaj kompanie." Ju keni kėnaqėsinė tė punoni me njerėz tė zgjuar, me energji dhe mė e rėndėsishmja ku gjithkush beson nė punėn qė bėn. Pėr ēdo detyrė tė realizuar me sukses ju jo vetėm qė vlerėsoheni, por edhe shpėrbleheni financiarisht.

Bain & Company

Zyrat:

Boston

Pse punonjėsit e adhurojnė punėn nė kėtė kompani?

"Punonjėsit, kolegėt e mi, janė arsyeja kryesore se pse unė dua tė punoj nė Bain & Company. Ēdo ditė mua mė pėlqen gjithnjė e mė tepėr tė punoj me ta, duke u frymėzuar dhe njėkohėsisht duke u rritur profesionalisht."

Boston Consulting Group

Zyrat:

Boston

Pse punonjėsit e adhurojnė punėn nė kėtė kompani?

"Potenciali i lartė i rritjes profesionale, trajnime tė shumta, kolegė shumė tė zgjuar dhe kreativė, ushqim dhe pije falas."

In-N-Out Burger

Zyrat:

Los Anxhelos

Pse punonjėsit e adhurojnė punėn nė kėtė kompani?

Fleksibilitet nė caktimin e orareve nė tė cilat ju mund tė punoni dhe mbi tė gjitha mundėsi pėr tė zgjedhur kolegėt me tė cilėt ndihesh mė mirė pėr tė punuar. Vlerėsime dhe shpėrblime nė 9 nga 10 herė tė mundshme. Ushqim dhe pije falas, pagė shumė e lartė dhe mbi tė gjitha, shpėrblime tė majme pėr orėt jashtė orarit.

Google

Zyrat:

Mountain View, Kaliforni

Pse punonjėsit e adhurojnė punėn nė kėtė kompani?

Kolegė jashtėzakonisht inteligjentė dhe tė aftė, disa prej produkteve mė tė mira nė treg, menaxhim shumė i mirė profesional, pėrfitime tė mahnitshme (sigurimi i jetės pėr punonjėsit dhe familjarėt e tyre falas, ushqim dhe pije falas dhe ulje pėr ēdo produkt qė punonjėsit duan tė blenė), dhe mundėsi pėr tė udhėtuar falas nė vende tė ndryshme.

Lululemon

Zyrat:

Vankuver

Pse punonjėsit e adhurojnė punėn nė kėtė kompani?

Kolegėt janė ndėr mė tė mirėt qė mund tė kėrkonim. Zhvillim i vazhdueshėm profesional nė sajė tė trajnimeve tė vazhdueshme.

HubSpot

Zyrat:

Kambridge, Masaēusets

Pse punonjėsit e adhurojnė punėn nė kėtė kompani?

Nė kėtė kompani ekziston njė kulturė ku pavarėsisht rolit tuaj, nėse keni diēka pėr tė thėnė, zėri juaj do tė dėgjohet gjithmonė. Njerėzit qė punojnė kėtu janė shumė zgjuar, punėtorė dhe miqėsorė me njėri-tjetrin.

World Wide Technology

Zyrat:

Maryland Heights

Pse punonjėsit e adhurojnė punėn nė kėtė kompani?

As nuk mund ta imagjinoj se mund tė ketė ndonjė kompani e cila tė inkurajojė zhvillimin profesional mė shumė se World Wide Technology. Trajnimet profesionale nė shtete tė ndryshme tė botės janė tė shumta dhe mbi tė gjitha ekipi ekzekutiv ėshtė nė dispozicion tė tė gjithė punonjėsve qė kanė nevojė pėr ndihmė.

Spitali i fėmijėve St. Jude

Zyrat:

Memfis

Pse punonjėsit e adhurojnė punėn nė kėtė kompani?

Stafi i punonjėsve kėtu ėshtė fantastik dhe mikpritės, kėtu askush nuk ndihet sikur ėshtė nė punė por sikur tė gjithė janė nė njė familje tė madhe. Tė gjithė janė bashkėpunues dhe miqėsorė me njėri-tjetrin.

Ultimate Software

Zyrat:

Weston

Pse punonjėsit e adhurojnė punėn nė kėtė kompani?

Kultura e punės dhe vlerat janė me tė vėrtetė themelet e kėsaj kompanie. Vlerėsimi pėr individin ėshtė gjithashtu baza e funksionimit tė kėsaj kompanie dhe kjo vjen qė nga nivelet ekzekutive e deri tek punonjėsit ndaj njėri-tjetrit. Kėtu nuk ka paragjykime ndaj askujt. Femrat konsiderohen si njė prej forcave mė tė mėdha dhe tė fuqishme dhe minoritet jo vetėm qė nuk paragjykohen por nė tė shumtėn e rasteve mbivlerėsohen. Puna me vėshtirėsi mė tė madhe ėshtė edhe ajo mė e paguara.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
$3aPX

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.