Si ta kuptoni nėse njerėzit po ju humbasin kohė?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si ta kuptoni nėse njerėzit po ju humbasin kohė?

Interneti dhe koha e informacioneve nė tė cilėn po jetojmė ka krijuar disa mundėsi emocionuese. Sot, ne kemi qasje nė informacione, teknologji dhe burime si kurrė mė parė.

Si ta kuptoni nėse njerėzit po ju humbasin kohė?
Si ta kuptoni nėse njerėzit po ju humbasin kohė?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 19/01/2018 22:29

Ne jetojmė nė njė kohė tė lidhur ku ėshtė e lehtė tė komunikojmė dhe tė bashkėveprojmė me konsumatorėt potencialė dhe me partnerėt e mundshėm tė biznesit. Pėrderisa e gjitha kjo ka qenė e mirė pėr biznes, gjithashtu ka krijuar sfida.

Me kėtė qasje kanė ardhur shumė njerėz tė cilėt do tė shpenzojnė kohėn tuaj nėse e lejoni. Si ndėrmarrės tė zėnė, koha jonė ėshtė njėri prej burimeve mė tė vlefshėm. Ne nuk mund t'a humbasim nė gjėrat e parėndėsishme. Ne nuk mund tė lejojmė qė dikush tjetėr t'a kontrollojė orarin tonė. Ėshtė gjė e zgjuar tė shikoni shenjat paralajmėruese se dikush do tė humbasė kohėn tuaj.

Ata udhėheqin me atė qė dėshirojnė

Ju keni tė paktėn disa mesazhe nga njerėzit nė media sociale ose pėrmes e-mailit tė cilėt udhėheqin me njė kėrkesė. Ata dėshirojnė tė flasin pėr biznesin e tyre. Ata dėshirojnė qė ju tė bleni nga ata, edhe pse nuk dini asgjė pėr atė qė ofrojnė. Ata kėrkojnė diēka qė ju shisni por e duan falas.

Kur bashkėveprimi i parė i dikujt me ju ėshtė pėr ata dhe pėr diēka qė ata duan, ikni sa mė shpejtė qė mundeni. Kjo ėshtė njė shenjė se e tėrė marrėdhėnia juaj do tė bazohet nė atė ndėrmarrės tė vetė-pėrqendruar. Edhe nėse do tė bėnit diēka pėr tė, nuk do tė ishte e mjaftueshme. Marrėdhėniet e fuqishme tė biznesit formohen kur ka vlerė tė shtuar sė pari.

Ata ju thonė se dėshirojnė t'ju punėsojnė "pas disa muajsh"

Ky lloj i bashkėveprimit ėshtė i dizajnuar tė ju bėjė tė mendoni se personi do tė jetė njė konsumator i ardhshėm. Ata udhėheqin me njė deklaratė duke thėnė se dėshirojnė tė ju punėsojnė muaj nga tani por kanė nevojė pėr informacione ose kėshilla sė pari.

Ky lloj i ndėrmarrėsit me siguri ka bėrė tė njėjtėn gjė me shumė tjerė para jush. Nėse ata nuk kanė financat pėr tė ju punėsuar tani, thoni se ju mund tė keni njė bisedė dhe t'iu pėrgjigjeni disa pyetjeve kur tė jenė tė gatshėm pėr tė blerė. Mos u mashtroni nė njė situatė kur koha juaj e vlefshme shpenzohet nga dikush i cili premton biznes nė tė ardhmen.

Ata provojnė tė shesin, tė shkėmbejnė ose tė kėrkojnė pėr bashkėpunim para se tė njihni njėri-tjetrin

Kjo shkon sė bashku me shenjėn e parė paralajmėruese. Njė i panjohur ose dikush tė cilin nuk e njihni ju afrohet qė tė marrė kohėn dhe njohuritė tuaja pa para. Ata ofrojnė tė shkėmbejnė, tė shesin ose tė bashkėpunojnė para se t'i njihni, t'i pėlqeni ose t'iu besoni atyre. Ajo qė ata ofrojnė mund tė mos jetė e vlefshme pėr ju. Nė ēdo lloj situate tė tillė, ju duhet tė pėrdorni gjykimin tuaj mė tė mirė. Kėto oferta nuk kanė kuptim pasi tė arrini njė nivel tė caktuar nė rrugėtimin tuaj tė ndėrmarrėsisė.

Ata provojnė tė marrin kėshilla pėr tė cilat klientėt tuaj paguajnė

Kjo ėshtė shumė e zakonshme sot. Ju pranoni mesazhe nė media sociale, emaile, madje edhe thirrje nga njerėzit tė cilėt dėshirojnė kėshilla pėr tė cilat klientėt tuaj paguajnė. Ata mund tė ju kėrkojnė me mirėsi, por ata dėshirojnė qasje nė gjėrat e mira vetėm sepse jeni tė lidhur.

Kėto lloj kėrkesash rrallė dėrgojnė nė biznese tė reja ose biznese tė duhura. Klientėt tuaj ju paguajnė pėr njė arsye. Mos lejoni qė tė tjerėt tė humbasin kohėn tuaj. Lidhja nuk do tė thotė qasje e pakufizuar tek ju. Askush nuk duhet tė ketė kėtė qasje pėrveē njerėzve nė jetė tė cilėt i doni.

Tė gjithė ne kemi vetėm njė jetė pėr t'a jetuar. Ēdo ndėrmarrės ka 24 orė nė ditė dhe shtatė ditė nė javė. Si kaloni ju atė kohė ndikon nė ēdo zonė tė jetės tuaj. Ėshtė e lehtė tė humbisni kohė kur mendoni se diēka mund tė dėrgojė nė biznes tė ardhshėm. Nėse dikush ėshtė i gatshėm tė blejė nga ju, ata nuk do tė humbasin kohėn tuaj. Ata tashmė do tė kenė njė vendim tė bazuar nė faktorė tjerė. Trajtoni kohėn tuaj me vlerė dhe rėndėsi tė cilat i meriton.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
"cN\j

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė