Perspekti - Cilat janė aftėsitė qė ju duhen pėr tė qenė i mirė nė punėn qė bėni?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cilat janė aftėsitė qė ju duhen pėr tė qenė i mirė nė punėn qė bėni?

Nuk ėshtė gjithmonė e qartė se ku duhet tė fokusohesh mė tepėr, kur vjen puna te zhvillimi profesional. Duhet tė ndjekėsh njė kurs programimi? Njė trajnim pėr marketingun dhe rrjetet sociale? Apo ndoshta njė kurs komunikimi?

Cilat janė aftėsitė qė ju duhen pėr tė qenė i mirė nė punėn qė bėni?
Cilat janė aftėsitė qė ju duhen pėr tė qenė i mirė nė punėn qė bėni?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 23/01/2018 12:49, Ndryshuar: 23/01/2018 19:51

Ēfarė duhet tė bėsh pėr tė shkėlqyer nė punėn tėnde ose pėr tė gjetur njė tjetėr akoma mė tė mirė? Pėrgjigja ėshtė e thjeshtė.

Perspekti ka bėrė njė pėrmbledhje me aftėsitė qė ju duhen pėr tė qenė mė i mirė nė punėn qė dėshironi.

Fleksibilitet

Kjo pėrfshin kreativitet, tė menduarin logjik dhe ndjeshmėrinė ndaj problemeve. Pėrfshin gjithashtu dhe aftėsinė pėr tu pėrshtatur me mėnyrėn e tė folurit nė varėsi tė personit me tė cilin komunikon. Punėdhėnėsit duan tė dinė se ti nuk komunikon njėsoj me tė gjithė, por di ti dallosh personat.

Aftėsi negociuese

Kėto nevojiten veēanėrisht nė profesionet qė lidhen me teknologjinė dhe matematikėn dhe janė mjaft tė rėndėsishme.

Aftėsi orientuese

Ka tė bėjė me nevojėn pėr tė gjetur gjithnjė mėnyra tė reja pėr tė ndihmuar tė tjerėt. Sa i asiston personat nė ekipin tėnd? Nė punėn tėnde? Sa njihesh pėr kėtė?

Gjykimi dhe marrja e vendimeve

Organizatat dhe kompanitė mbledhin gjithnjė e mė shumė tė dhėna dhe nevojitet qė punonjėsit ti analizojnė ato me kujdes dhe tė marrin vendime tė zgjuara. Kjo pėrfshin dhe dhėnien e kėshillave qė mund tė bėni nė drejtim tė menaxherit apo punėdhėnėsit tuaj.

Inteligjenca emocionale

Robotėt mund tė kryejnė shumė funksione, por nuk munden tė lexojnė mendjen e njeriut ashtu si njė njeri mund ta bėjė. Punėdhėnėsit e vlerėsojnė punėsimin e njerėzve tė cilėt kanė empati me tė tjerėt dhe i kuptojnė emocionet e tyre.

Koordinimi me tė tjerėt

Pėrfshin tė qenit tė aftė pėr tė bashkėpunuar me tė tjerėt, pėr tu pėrshtatur me ta dhe pėr tė qenė sensitiv ndaj problemeve.

Menaxhimi i njerėzve

Duhet tė jesh i aftė tė motivosh tė tjerėt, tė zhvillosh talentin dhe aftėsinė e punonjėsve nėse gjendesh nė pozitėn pėr ta bėrė kėtė dhe tė zgjedhėsh mė tė mirėt pėr tė kryer njė punė.

Kreativiteti

Jemi ēdo ditė tė bombarduar nga informacione tė reja dhe nga teknologji tė reja. Punėdhėnėsit duan njerėz kreativė tė cilat mund ti aplikojnė kėto teknologji dhe ide nė produktet e tyre.

Mendimi kritik

Edhe nė kėtė rast, punonjėsit kėrkojnė persona me njė mendje kritike qė tė mund tė vlerėsojnė pėrdorimin e teknologjive dhe ti pėrdorin ato pėr tė pėrmirėsuar kompaninė dhe njerėzit qė punojnė nė tė.

Zgjidhja e problemeve komplekse

Teknologjia mund ta lehtėsojė jetėn, por edhe ta bėjė atė mė tė vėshtirė nė disa drejtime. Pėr kėtė nevojitet qė tė zgjidhen shumė probleme nė lidhje me to, dhe teknologjia mund tė funksionojė vetėm falė personave inteligjent dhe tė aftė pėr tė zgjidhur problemet mė komplekse. Sipas raporteve kjo ėshtė cilėsia e cila kėrkohet mė tepėr te njė punonjės.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
H*F:

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.