Cilat janė vendet ku mėsuesit paguhen mė shumė?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cilat janė vendet ku mėsuesit paguhen mė shumė?

Cilat janė Vendet qė vlerėsojnė mė shumė ata qė pėrhapin dijen tek brezat e rinj?

Cilat janė vendet ku mėsuesit paguhen mė shumė?
Cilat janė vendet ku mėsuesit paguhen mė shumė?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 25/01/2018 22:37

World Economic Forum ka bėrė renditjen e 5 vendeve qė paguajnė mė shumė mėsuesit nė bazė tė tė dhėnave tė publikuara nga Organizata pėr Bashkėpunimin dhe Zhvillimin Ekonomik.

Ja kush janė 5 vendet qė paguajnė mė shumė mėsuesit:

1. Luksemburg - Paga vjetore e njė mėsuesi ėshtė 79 mijė dollarė. Pėr ata me pėrvojė shkon deri nė 137 mijė dollarė.

2. Zvicra - Paga vjetore e mėsuesve nė kėtė vend ėshtė 69,865 dollarė.

3. Gjermania - Paga vjetore pėr mėsuesit 61,589 dollarė.

4. Norvegjia - Paga vjetore pėr mėsuesit ėshtė 47,445 dollarė.

5. Danimarka - Paga vjetore pėr mėsuesit ėshtė 46,914 dollarė.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
)Vk3K

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė