Destinacionet mė tė jashtėzakonshme por tė frikshme pėr muajin e mjaltit.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Destinacionet mė tė jashtėzakonshme por tė frikshme pėr muajin e mjaltit.

Nėse klikoni "muaj mjalti" nė Google me shumė mundėsi do tė arrini tė gjeni destinacionet mė romantike, luksoze dhe qė do t'ju bėjnė tė ndiheni si nė njė pėrrallė. Paris, Romė apo Pragė, tė gjitha kėto vende tė dhurojnė pushimet mė tė bukura nė ēift. Por kėto janė shumė tė zakonshme, apo jo?

Destinacionet mė tė jashtėzakonshme por tė frikshme pėr muajin e mjaltit.
Destinacionet mė tė jashtėzakonshme por tė frikshme pėr muajin e mjaltit.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 15/09/2017 16:08

Nėse doni tė kaloni pushime aventurė duhet tė eksploroni disa destinacione tė pazakonta. Sigurisht mund tė hasni edhe vėshtirėsi nė kėto destinacione, por diēka ėshtė e sigurt: adrenalina qė do tė merrni do t'ju bėjė ta doni mė shumė njėri-tjetrin.

Perspekti ka bėrė njė pėrmbledhje tė vendeve me magjepėse ku mund tė kaloni muajin e mjaltit.

Ngjisni male nė Patagonia

Pentagonia.

Pentagonia.

Do t'ju duhet jo vetėm tė ngjisni malet Patagonia nė Argjentinė, por edhe duhet tė kujdeseni vetė pėr tė gjetur ushqim dhe strehim sepse nuk janė tė siguruara.

Flini njė natė nė kasollet karakteristike nė Alpet e Zvicrės

Alpet e Zvicrės.

Alpet e Zvicrės.

Bėni gjithė ditėn ski dhe kaloni njė natė tė paharrueshme nė kasollet tipike nė Alpet e Zvicrės.

Ēiklizėm nė Itali

Castelluccio, Itali.

Castelluccio, Itali.

Fshatrat Italiane janė mė tė pėlqyerat pėr miqtė e biēikletave. Nėse doni tė kaloni disa ditė tė paharrueshme nė fshat, ku era e lehtė dhe dielli janė tė garantuara, zgjidhni fshatrat nė jug tė Italisė. Mos harroni biēikletat!

Notoni me delfinėt nė Afrikėn e Jugut

Gordon's Bay, Afrika e Jugut.

Gordon's Bay, Afrika e Jugut.

Aventura juaj nuk njeh limite? Shkoni nė Kejp nė Afrikėn e Jugut dhe bėhuni miq me delfinėt e zonės.

Ski nė Kolorado

Kolorado.

Kolorado.

Jeni tė apasionuar pas skive? Atėherė malet San Juan janė perfekte pėr ju. Mund tė shkoni edhe nė njė udhėtim me helikopter pėr tė parė pamje tė mahnitshme.

Eksploroni nė Australi

Uluru, Australi.

Uluru, Australi.

Nėse doni tė shikoni realisht se si ėshtė njė tokė e paprekur nga dora e njeriut dhe njė tokė qė i pėrmban tė gjitha llojet e bimėve dhe mineraleve, atėherė shkoni nė parkun nacional Uluru-Kata Tjuta nė Australi.

Njė udhėtim i paharrueshėm nė zonėn vullkanike nė Hawaii

Zona Vullkanike, Hawaii

Zona Vullkanike, Hawaii

Zonat ku kanė ndodhur vullkane bashkuar me bregdetin e mrekullueshėm nė Hawaii me shumė mundėsi do tju bėjnė tė kaloni ditėt mė tė bukura tė jetės.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
=A1k[

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.