Vendet ku mund tė bėni pushime dhe shopping me ēmime tė lira
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Vendet ku mund tė bėni pushime dhe shopping me ēmime tė lira

Njė ndėr gjėrat e para qė shumica prej nesh bėjnė pėrpara se tė nisen me pushime ėshtė ndryshimi i gardėrobės. Por pse tė mos zgjidhni njė destinacion qė ėshtė kombinimi i pushimeve dhe mundesisė sė blerjeve?

Vendet ku mund tė bėni pushime dhe shopping me ēmime tė lira
Vendet ku mund tė bėni pushime dhe shopping me ēmime tė lira
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 19/11/2017 14:21

Mė poshtė do tė gjeni renditjen e disa prej qyteteve mė tė vizituara tė Europės, tė cilat kanė edhe disa prej dyqaneve ku ju mund tė bėni shopping me ēmimet mė tė lira.

Lisbonė, Portugali

Lisbone, Portugali

Lisbone, Portugali

Njė nga destinacionet mė tė frekuentuara dhe mė tė pėlqyera tė momentit dhe njė prej vendeve ku njė numėr i madh amerikanėsh janė shumė tė interesuar pėr tė bėrė blerje, duke qenė se ato janė autentike dhe tė veēanta, ėshtė Portugalia.

Lisbona ėshtė njė pikėnisje e mirė dhe mė pas mund tė vazhdoni ėshtė me qytete tė tjera.

Manēester, Bristol & Edinburg, Angli

Angli

Angli

Kjo ėshtė njė prej periudhave ideale pėr tė shkuar dhe pėr tė bėrė shopping nė njė prej qyteteve Angleze, sidomos pėr Amerikanėt, tė cilėt mund tė pėrfitojnė nga dobėsimi i paundit kundrejt dollarit Amerikan. Londra nuk kėshillohet, por nė vend tė saj mund tė shkoni tė vizitoni dhe tė bėni shopping nė qytete tė tilla si Manēester dhe nė Edinburg.

Stokholm, Suedi

Stokholm, Suedi

Stokholm, Suedi

Edhe pse nuk mbahet si njė prej vendeve ku ju mund tė bėni shopping me ēmime tė favorshme, Stokholmin mund ta zgjidhni momentalisht pėr tė ndryshuar garderobėn tuaj me njė stil tė ri shik, sidomos tani nga lėvizjet e shumta tė bursės.

Riga, Letoni

Riga, Letoni

Riga, Letoni

Kryeqyteti i Letonisė ėshtė njė prej vendeve ideale pėr tė gjithė ata qė duan tė kursejnė nga blerjet e tyre. Miera iela, ėshtė njė prej destinacioneve mė tė frekuentuara ku mund tė gjeni dyqane me veshje tė veēanta dhe tė markave tė mira, ku mund tė pėrmendim "Uzvalks un Kleita". Ndėrsa tė gjithė ata qė duan marka pak mė tė shtrenjta, por qė edhe kėtu do tė kurseni me siguri, ėshtė butiku "Skala" nė qendėr tė qytetit.

Varshava, Poloni

Varshava, Poloni

Varshava, Poloni

Nėse jeni duke kėrkuar parfumin tuaj tė preferuar apo veshje tė krijuara nga disa prej dizenjuesve mė tė mirė tė Polonisė, vendi ideal pėr tė shkuar, pėr tė shijuar bukuritė e tij dhe pėr tė kursyer nga blerjet qė do bėni, ėshtė padyshim kryeqyteti i saj, Varshava. Edhe sipas tė dhėnave tė fundit, ky ka rezultuar si njė prej destinacioneve mė tė pėlqyera pėr shopping nga njė numėr shumė i madh anglezėsh, kjo kryesisht si pasojė e lėvizjeve tė kursit tė kėmbimit. Kėtu mund tė vizitoni dyqane me veshje unike tė tilla si "Safripsti" apo "Likus Concept Store".

Dubrovnik, Kroaci

Dubrovnik, Kroaci

Dubrovnik, Kroaci

Njė prej zgjedhjeve numėr njė nė listėn e shumė turistėve pėr tė kaluar pushimet, Dubrovniku ėshtė edhe vendi ideal pėr tė bėrė shopping me ēmime tė lira.

Parisi, Franca

Parisi, Franca

Parisi, Franca

Euro ėshtė mė i lirė sesa paundi, prandaj nėse jeni duke fluturuar nga Kina, njė ndalesė nė Paris nuk mund tė humbet kurrsesi. Kėtu ju mund tė zgjidhni disa nga markat mė tė mira ndėrkombėtare si Dior, Channel, Fendi apo Louis Vuitton.

Talin, Estoni

Talin, Estoni

Talin, Estoni

Kryeqyteti i Estonisė ėshtė njė prej vendeve ideale pėr tė shkuar dhe pėr tė kaluar pushimet tuaja gjatė kėsaj vere. Ndėrkohė qė pushoni, ju keni edhe mundėsinė pėr tė bėrė shopping nė disa prej dyqaneve mė tė famshme tė Talinit, si nė Kaubamaja. Edhe Shtėpia estoneze e dizajnit (Estonian Design House) nuk duhet lėnė pa vizituar.

Ibiza, Spanjė

Ibiza, Spanjė

Ibiza, Spanjė

Edhe ky destinacion ėshtė njė prej mė tė frekuentuarave tė momentit, ajo zgjidhet nga turistėt jo vetėm pėr tė shijuar bukuritė natyrore por edhe pėr tė bėrė blerje tė shumta.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
PVPi2

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė