Perspekti - Deklara UPDATE nė SQL
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Deklara UPDATE nė SQL

Deklara UPDATE pėrdoret pėr tė ndryshuar tė dhėnat nė tabela.

Deklarata UPDATE nė SQL
Deklarata UPDATE nė SQL
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 18/03/2016 16:44

Sintaksi i deklaratės UPDATE nė SQL

UPDATE table_name
SET column1=value1,column2=value2,...
WHERE some_column=some_value;

Shembull nė bazėn e tė dhėnave

Mė poshtė ėshtė shembulli i tabelės "Customers"

Tabela

Tabela "Customers"

Shembulli i SQL UPDATE

E supozojmė se duam tė ndryshojmė detajet e klientit "Alfreds Futterkiste":

Pėr kėtė ndryshim mund tė pėrdorim deklaratėn e mėposhtme

UPDATE Customers
SET ContactName='Alfred Schmidt', City='Hamburg'
WHERE CustomerName='Alfreds Futterkiste';

Tabela "Customers" pas ndryshimit do duket si mė poshtė:

Table Customers mbas deklaratės UPDATE

Table Customers mbas deklaratės UPDATE

Kujdes me deklaratėn UPDATE

Kujdes kur ndryshoni tė dhėnat nė bazėn e tė dhėnave; nėse nuk pėrfshini edhe klauzolen WHERE atėherė ndryshimet do te egzekutohen nė tė gjithė rreshtat.

UPDATE Customers
SET ContactName='Alfred Schmidt', City='Hamburg';

Tabela

Tabela "Customers" mbas dekralatės UPDATE dhe pa klauzolės WHERE

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
&e7F

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė