Gjėrat e para qė duhet tė bėni me njė laptop tė ri.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Gjėrat e para qė duhet tė bėni me njė laptop tė ri.

Pėrpara se tė filloni tė pėrdorni laptopin tuaj tė ri, kushtojini pak kohė mirėmbajtjes sė kompjuterit dhe disa programeve qė duhet tė instaloni jo vetėm pėr ta mbajtur laptopin tuaj tė sigurt, por pėr tė siguruar qė ju mund tė merrni gjithēka qė keni investuar mbrapsht.

Gjėrat e para qė duhet tė bėni me njė laptop tė ri.
Gjėrat e para qė duhet tė bėni me njė laptop tė ri.
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 29/10/2015 19:32

Me pak zgjuarsi dhe zotėsi ju do tė jeni tė aftė tė plotėsoni tė gjitha detyrat pa pasur nevojė pėr investime financiare shtesė.

Shkarkoni ose aktivizoni Sistemin Antivirus.

Gjėja e parė qė ju duhet tė bėni pasi tė blini laptopin ėshtė tė siguroheni qė tė shkarkoni ose tė aktivizoni Sistemin Antivirus. Programet kėrcėnuese bėhen tė rrezikshme apo ju tė lidhni laptopin me internetin dhe gjėja e fundit qė ju doni ėshtė qė pajisja juaj e re tė infektohet nga njė virus. Nėse Sherbimi i Internetit ėshtė i lidhur pėrmes Comcast, Time Warner Cable apo ndonjė kompani tjetėr e madhe shėrbimi, ju do tė jeni i aftė qė tė shkarkoni kėtė program pa asnjė kosto shtesė. Shumė laptopė vijnė me njė Sistem Antivirusi tė instaluar, por kjo mund tė jetė e mundur vetėm pėr njė periudhė tė shkurtėr kohore. Njė mundėsi tjetėr e juaja ėshtė tė vizitoni faqe tė besueshme, si CNET Download.com, ku ju mund tė zgjidhni Sisteme Antivirusi qė ofrohen falas.

Kontrolloni pėr pėrditėsime tė reja.

Nė njė laptop Windows, ti mund lehtėsisht tė kontrollosh pėr pėrditėsime tė reja duke klikuar nė menunė Start dhe kėrkoni pėr Windows Update nė fushėn e kėrkimit qė shfaqet. Ti mė pas mund tė instalosh tė gjitha pėrditėsimet e pėrshtatshme pėr pajisjen tuaj pėr tu siguruar qė ju nuk do tė bini pre e ndonjė programi kėrcėnues qė shkakton probleme nė laptop. Mund tė jetė gjithashtu njė ide e mirė qė tė lidhni ndonjė pajisje tjetėr me laptopin tuaj tė cilėn do ta pėrdorni nė tė ardhmen. Kjo do tė bėjė tė mundur qė laptopi ti njohė kėto lloj pajisjesh mė vonė.

Ngarkoni dosjet dhe programet qė ju duhen.

Merrni kohėn e nevojshme pėr tė transferuar dhe pėr tė shkarkuar dosjet, dokumentat dhe programet nė kompjuterin tuaj tė ri tė cilat mund ti pėrdorni nė tė ardhmen. Duke bėrė kėtė ju do tė siguroheni qė laptopi ėshtė gati pėr tu pėrdorur dhe do tju njoftojė ju nėse ndonjė problem i mundshėm shfaqet mė vonė. Mund tė jetė gjithashtu njė lėvizje e zgjuar qė mė vonė tė mos ju duhet tė instaloni njė program qė do tė zėrė dyfishin e hapsirės nė memorie, dhe kjo mund tė vonojė performancėn e laptopit tuaj.

Konsideroni njė Backup Resource.

Ėshtė njė lėvizje e zgjuar qė tė kėrkoni pėr mėnyra qė sigurojnė programet qė pėrdorni dhe dosjet qė keni nė laptopin tuaj nėse diēka ndodh disa muaj mė vonė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
0) *T

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė