Buding me bukė shtėpie
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Buding me bukė shtėpie

Ēfarė duhet tė bėsh me bukėn qė mbetet? Sa herė qė shohim se buka po grumbullohet, trishtohemi kur mendojmė se do e hedhim. Epo tani ne ju tregojmė njė mėnyrė sesi ta shfrytėzoni atė.

Buding me bukė shtėpie
Buding me bukė shtėpie
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 25/11/2017 17:06

Me bukėn e mbetur ju mund tė bėni njė puding.

Ja si ta realizoni atė hap pas hapi:

Si fillim ju mund tė pėrdorni ēdo lloj buke pėr kėtė recetė.

Pėrbėrėsit:

1 kilogramė bukė tė prerė nė copa tė vogla me dorė

3 vezė

1 litėr qumėsht

300 gramė sheqer

1 lugė gjelle me vanilje

1 lėkurė limoni, e grirė imėt

Pėrgatitja:

Vendoseni qumėshtin me bukėn nė njė tas dhe e pėrzieni derisa tė tretet tėrėsisht. Ndėrkohė, pėrzieni vezėt dhe sheqerin nė njė enė tjetėr sė bashku me vaniljen dhe limoni. Tani i bashkoni tė dyja pėrzierjet. E punoni mirė masėn derisa tė jetė trashur. Bėni njė karamel tė shkrirė dhe e shtoni tek pėrzierja.

Karameli mund tė pėrgatitet me pesė lugė sheqer dhe gjysmė gotė ujė. Tani e vendosni masėn nė disa forma tė vogla specifike. E fusni nė furrė pėr 180 gradė nė 30 minuta.

Pasi tė jetė gati, e lini rreth 4 orė tė ftohet para se ta konsumoni. Nėse doni mund ti shtoni arra apo rrush tė thatė.

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
iaHd#

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė