Kek me shegė
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Kek me shegė

Kjo ėmbėlsirė ėshtė shumė e thjeshtė nė pėrgatitje dhe shumė e shijshme.

Kek me shegė
Kek me shegė
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 08/01/2018 19:58

Pėr pėrgatitjen e kekut me shegė duhet pak fantazi... shtojini kokrra shege kėsaj ėmbėlsire dhe shijoni deri nė maksimum shijen e saj.

Pėrbėrėsit:

4 vezė

1 gotė uji sheqer

1 gotė uji bollgur

1 gotė uji miell

1 bustinė kanellė

1 filxhan ēaji vaj

1 gotė qumėsht

1 bustinė vanilje

1 bustinė sheqer pluhur

1 shegė e qėruar

Pėrgatitja:

Nė njė tas pėrzieni vezėt dhe sheqerin. Pėrzieni me njė rrahės derisa tė sheqeri tė jetė tretur.

Shtoni bollgurin, miellin, kanellėn, vajin, qumėshtin, vaniljen dhe sheqerin pluhur. Pėrzieni sėrish derisa tė jetė krijuar njė krem homogjen.

Mė pas shtoni kokrrat e shegės dhe vendoseni ėmbėlsirėn tė piqet nė 175 gradė Celsius pėr 30 minuta.

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
J_-l_

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė