Perspekti - BMW me aplikacionin qė tregon kohėn kur ndizen dhe fiken dritat nė semafor.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

BMW me aplikacionin qė tregon kohėn kur ndizen dhe fiken dritat nė semafor.

Shumė shoferėve ju ka ndodhur tė rrisin shpejtėsinė, megjithėse drita ėshtė ende e kuqe, apo tė ndalojnė me shpejtėsi kur dritat e trafikut papritmas ndryshojnė.

BMW me aplikacionin qė tregon kohėn kur ndizen dhe fiken dritat nė semafor.
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 25/09/2015 18:49

Kėto do tė jenė gjėra tė sė kaluarės, sė paku pėr shoferėt qė kanė veturė BMW.

Kompania gjermane e veturave, e ka krijuar njė aplikacion qė tregon se kur do tė ndizet drita e caktuar nė trafik, transmeton Telegraph.

Aplikacioni EnLighten lidhet me sistemin e semaforėve nė qytet dhe pėrmes sistemit GPS tregon me saktėsi pėr dritėn qė do tė ndizet.

Nė ekran do tė tregohet dhe pėr sekondat qė kalojnė, deri nė momentin e ndryshimit tė dritave.
Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
/6)F

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.