Cila ėshtė mosha kur fėmijėt janė mė tekanjozė?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cila ėshtė mosha kur fėmijėt janė mė tekanjozė?

Zakonisht kur flasim nė lidhje me tekat e fėmijės na vjen nė mendje viti i dytė i jetės, por sipas tė dhėnave tė nxjerra nga nėnat kohėt e fundit kjo teori bie.

Cila ėshtė mosha kur fėmijėt janė mė tekanjozė?
Cila ėshtė mosha kur fėmijėt janė mė tekanjozė?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 21/12/2017 21:56

Nėse deri tani ėshtė menduar se fėmijėt nė moshėn 2 vjeēare i bėjnė prindėrit tė ndihen pa energji pėr mė tė shumtėn e kohės, tani ėshtė mosha 1 vjeēare qė konsiderohet si mė problematikja.

Viti i parė i jetės tė fėmijės

Sigurisht qė ēdo fėmijė ka karakterin dhe zakonet e veta, megjithatė sipas tė dhėnave tė prindėrve nė pėrgjithėsi e kanė tė gjithė diēka tė pėrbashkėt. Mendohet se tekat e kėsaj moshe shkaktohen edhe nga njė sėrė ndryshimesh qė ndodhin nė jetėn e fėmijės.

Pėr shembull shumė fėmijė nė kėtė moshė fillojnė tė ulen nė tavolinė me tė rriturit, kanė mundėsi tė shkojnė tė kapin sende kudo nė shtėpi duke qėnė se mund tė ecin, dhe kėshtu me radhė. Pra nė moshėn 12 mujore do tė filloni ta mendoni mirė para se tė shkoni nė shtėpinė e njė tė afėrmit tuaj pėr vizitė.

Nga ana tjetėr, fėmija bėhet mė tekanjoz duke qėnė se fillon tė zhvillojė brenda vetes sė tij edhe ankthin e ndarjes. Pra bebi mund tė "ngjitet" pas nėnės apo babait i cili do ta ketė tė vėshtirė tė bėjė qoftė edhe 2-3 hapa pa e marrė nė krah.

Nga kjo bebet mund tė fillojnė tė bėhen edhe tepėr nervozė, gjė qė shprehet edhe duke kafshuar gjirin gjatė gjidhėnies.

Ka shumė nėna qė nuk dijnė si tė frenojnė kafshimet e gjirit, dhe tekat e tjera apo edhe sjelljet agresive tė fėmijės nė kėtė moshė, por me shumė durim tė gjitha do tė kalojnė. Tė jeni tė sigurta se nuk ėshtė vetėm fėmija juaj qė e pėrjeton njė moment tė tillė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
L

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.