A kanė tekat e fėmijėve aspekte pozitive?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

A kanė tekat e fėmijėve aspekte pozitive?

Tekat e fėmijėve nuk janė gjithmonė njė aspekt negativ, ato mund tė kenė edhe anėt e tyre pozitive!

A kanė tekat e fėmijėve aspekte pozitive?
A kanė tekat e fėmijėve aspekte pozitive?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 21/12/2017 21:49

Cilat janė aspektet pozitive tė tekave?

Ėshtė mė mirė qė fėmija tė nxjerrė inatin pasi nxjerr jashtė trupit edhe stresin dhe presioni i gjakut do tė bjerė pasi fėmija ka qarė. Ndoshta e keni vėnė re se fėmija pasi ka pasur njė krizė inati bėhet tepėr i qetė.

E qara e ndihmon fėmijėn tė mėsojė. Duket sikur pasi shprehur inatin fėmija do tė "rikthehet" me njė mendje mė tė kthjellėt dhe tė pėrqėndruar.

Fėmija fle mė mirė gjatė natės. Nė momentin qė nxjerr inatin fėmija largon tė gjitha emocionet e kėqija dhe qetėsohet.

Ndihet i sigurt duke ju treguar ndjenjat e tij. Pra ai ka refuzuar atė qė ju i keni propozuar dhe mė pas ndihet mirė nga lidhja qė krijoi me ju.

Fėmija ėshtė duke na treguar se edhe ne mund tė qajmė kur ndihemi keq dhe nuk ka asgjė tė keqe. Shpesh harrojmė ta bėjmė kur kemi emocione negative brenda vetes.

Nėse shpėrthimi i inatit ndodh nė shtėpi, do tė ketė mė pak shanse tė ndodhė jashtė saj. Kėshtu ata do tė kenė nxjerrė emocionet e tyre duke qėnė mė tė prirur pėr tė dėgjuar atė qė ju u thoni dhe do tė jetė mė e thjeshtė t'i bindur.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
CA)C@

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė