Cilat janė ushqimet qė ju focojnė kujtesėn gjatė kėsaj periudhe provimesh?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cilat janė ushqimet qė ju focojnė kujtesėn gjatė kėsaj periudhe provimesh?

Sezon provimesh! Studentė, njihuni me ushqimet qė ju ndihmojnė kujtesėn...

Cilat janė ushqimet qė ju focojnė kujtesėn gjatė kėsaj periudhe provimesh?
Cilat janė ushqimet qė ju focojnė kujtesėn gjatė kėsaj periudhe provimesh?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 05/02/2018 17:42

Gjatė sezonit tė provimeve pėrqėndrimi duhet tė jetė nė nivele tė larta ndaj pėr kėtė arsye studentėve iu vijnė nė ndihmė disa ushqime.

Ja disa qė duhet ti keni nė tryezė:

Qumėshti i bajameve.

Proteinat qė ai pėrmban ndihmojnė mė shumė nė pėrqendrim si dhe rrisin energjinė.

Lėngjet nga boronica.

Janė tė pasura me antiokidantė qė mbrojnė qelizat e trurit nga dėmtimet dhe me vitaminėn C qė ndihmon nė kujtesė.

Ēokollata e zezė.

Ēokollata e zezė ndihmon nė rritjen e kujtesės, kohėn e reagimet dhe aftėsitė pėr zgjidhjen e problemeve.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
1=.Q

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė