Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn H.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn H.

Perspekti sjell pėr ju fjalorin ekonomik. Fjalėt ekonomike me shkronjėn H.

Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn H.
Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn H.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 09/10/2017 17:38

Harmonizim Tatimor

Harmonizimi tatimor ėshtė njė tipar i pėrgjithshėm i formave tė integrimit ekonomik, si p.sh. bashkimet doganore ose ekonomike. Mund tė thuhet se konkurrenca tatimore nė njė farė mėnyre ēon nė harmonizimin "spontan" tė sistemeve tatimore.

Nė terma tė pėrgjithshme harmonizimi tatimor pėrfshin eliminimin e diferencave ose kontradiktave ndėrmjet sistemeve tatimore tė juridiksioneve tė ndryshme ose pėrafrimin e kėtyre diferencave ose kontradiktave me njėra tjetrėn.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
WeI`

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė