Pashko Vasa - Shqypnia dhe Shqyptarėt - 1879
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Pashko Vasa - Shqypnia dhe Shqyptarėt - 1879

Pjesė nga Shqypnia dhe Shqyptarėt. Vepėr e vitit 1879.

Pashko Vasa - Shqypnia dhe Shqyptarėt - 1879
Pashko Vasa - Shqypnia dhe Shqyptarėt - 1879
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 07/01/2018 20:16

Shqypnia emnin e ka pas,

Por njėtash i kje harrue:

Bini, djelm zot'yn ju'a dhasht,

Pėr ndė daēi me fitue!"Ky Pirroja aq shpejt theu ushtrin e anmiqvet veht, e aq vrik muer gjytetet e katundet, qi u pėrmendė, sa ushtart e veht i thanė: More Zot, ti fitove e more dhén me tė shpejt por si shqypeja. E Pirroja u-pėrgjeq tui thanun: Vėrtet, ashtu asht, por armt tuaja kjen fletėt e mia, e prandaj fluturova shpejt por si shqype.""Qe, prej fjalvet qi i than Pirros, e prej fjalvet qi pėrgjegji Pirroja, na ka mbetur neve emni Shqyptar, e dheut yn i thon Shqypni e gjuhės yn i thon shqype".

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė