Disa rregulla pėr tė evituar kurthet on-line tė blerjeve apo rezervimeve
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Disa rregulla pėr tė evituar kurthet on-line tė blerjeve apo rezervimeve

Jo nė pak raste ndodh qė blerjen apo prenotimet on-line tė shfaqin problematika. E nė kėtė rast, ekzistojnė disa procedura bazė qė tė mundėsojnė tė evitosh rrezikun e rėnies nė "kurthet" mė tė pėrhapura nė botėn e blerjen apo prenotimeve on-line.

Disa rregulla pėr tė evituar kurthet on-line tė blerjeve apo rezervimeve
Disa rregulla pėr tė evituar kurthet on-line tė blerjeve apo rezervimeve
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 20/01/2018 18:13

1. Bėj rezervime apo blerje vetėm nė faqe tė mbrojtura nga sisteme sigurie, qė njihen nga njė simbol i ēelėsit tė mbyllur nė vendin ku shkruhet adresa.

2. Krahaso ofertat e ndryshme para se tė vijosh me blerjet. Kėrko online mė shumė detaje pėr reputacionin e shitėsit.

3. Mos u nxito: Shumė faqe luajnė me komunikimin emotiv dhe nuk ėshtė rasti tė kushtėzohesh.

4. Mos i zėr besė ofertave ekstremisht favorizuese, mund tė jetė faqė qė "luajnė" me detyrimet fiskale ose qė shesin produkte me origjinė tė paqartė.

5. Mos u tėrhiq nga skontoja (ulja e ēmimit): Bėj pyetjen vetes gjithnjė nėse po blen atė pėr tė cilėn ke realisht nevojė.

6. Verifiko gjithnjė ēmimin pėrfundimtar: Duhet tė jetė njė total i dėrgesės me kostot e tjera shtesė.

7. Kontrollo datėn e dorėzimit nė mėnyrė qė tė jesh i sigurtė qė porosia jote tė arrijė nė kohė.

8. Printo gjithnjė njė kopje tė porosisė dhe tė faqes qė pėrmban ofertėn dhe ruaji dokumentet nė rast tė kontestimeve tė mėvonshme.

9. Zgjidh tė bėsh pagesėn me kartė krediti tė parapaguar ose PayPal. Evito dhėnien e password-eve apo tė dhėnave tė tjera personale pėrmes e-mailit.

10. Kujtohu qė pėr blerjet online vlen e drejta e kthimit nė njė afat 14 ditor nga dita e dorėzimit.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
jO8.[

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė