Si mund ta dalloni nėse vezėt janė tė freskėta?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si mund ta dalloni nėse vezėt janė tė freskėta?

Vezė tė freskėta, apo...?! Ja si t'i dalloni!

Si mund ta dalloni nėse vezėt janė tė freskėta?
Si mund ta dalloni nėse vezėt janė tė freskėta?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 31/12/2017 00:07

Si mund tė kuptojmė nėse veza qė kemi blerė ėshtė e freskėt?

Perspekti ju tregon si:

Marrim njė tas transparent ose njė gotė dhe e mbushim me ujė. Vendosim nė tė vezėn dhe shohim:

1. Nėse veza qėndron poshtė nė fund tė tasit dhe paralelisht me tė, ėshtė vezė e tre ditėve tė fundit.

2. Nėse qėndron nė fund, por nė kėnd, ėshtė afėrsisht 7-8 ditore.

3. Nėse formon njė kėnd mė shumė se 60ŗC dhe fillon tė ngrihet lart, ėshtė mė shumė se dy javėsh.

4. Nėse ngjitet lart, atėherė ka tė paktėn njė muaj, kėshtu qė nuk duhet ta hani.

Pse ndodh ky ndryshim?

Vezėt e freskėta kanė nė brendėsi njė xhep me ajėr. Sa mė shumė ditė tė kalojnė, aq mė shumė zmadhohet xhepi i ajrit nė brendėsi dhe aq mė shumė ngushtohen e bardha dhe e verdha e vezės. Kjo e bėn atė mė tė lehtė ēdo ditė qė kalon.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
i

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė