Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė tregon pėr ju lulja qė keni nė flokė?

Tė gjithė ju qė keni njė lule nė kokė duhet tė dini arsyen e rėndėsishme

Ēfarė tregon pėr ju lulja qė keni nė flokė?
Ēfarė tregon pėr ju lulja qė keni nė flokė?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 07/02/2018 15:47

Ndoshta e keni vėnė re kur flokėt nuk rriten nė njė formė uniforme dhe tė rregullt dhe sillen rreth njė luleje. Kjo e ka njė arsye shumė tė rėndėsishme.

Nė tė gjitha kokat kjo formė edhe pse mund tė jetė shumė e ndryshme mund tė tregojė gjėra tė rėndėsishme pėr ne.

Ajo kryesisht ndahet nė lule e djathtė dhe e majtė.

Gjėja e rėndėsishme ėshtė se kjo ka shumė tė bėjė me aftėsitė tona, kryesisht me hemisferėn dominuese.

Ata qė e kanė nė drejtim me akrepat e sahatit, pra tė djathtė janė analitikė dhe tė drejtė ndėrsa ato me anėn majtė janė kreativė dhe tė ndjeshėm.

Gjithashtu sasia e tyre qė ne mund tė kemi ėshtė e lidhur me mėnyrėn se si funksionon truri ynė. Nėse njė person ka dy ose mė shumė, ėshtė e sigurt se ai person do tė jetė hiperaktiv ose shumė i hutuar. Interesant ėshtė fakti qė ata tregojnė tė njėjtėn gjė edhe te kafshėt.

Ndoshta flokėt tuaj mund t'ju surprizojnė papritur, thjesht kushtojini njė vėmendje tė vogėl.

Na tregoni, si janė flokėt tuaja?


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
>5h#D

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė