Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Novak Djokovic - Rafael Nadal dhe Serena Williams fitojnė nė Indian Wells

Numrit njė nė botė Novak Djokovic i ėshtė dashur tė marrin veten nga hubja e setin e parė, pėr tė filluar mbrojtjen e titullit tė tij indian Wells me njė fitore 2-6 6-1 6-2 ndaj Amerikan Bjorn Fratangelo.

Novak Djokovic, Rafael Nadal dhe Serena Williams fitojnė nė Indian Wells
Novak Djokovic, Rafael Nadal dhe Serena Williams fitojnė nė Indian Wells
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 14/03/2016 16:08

Duke synuar titullin e tretė tė drejtė BNP Paribas Open, Serbi u mblodh nga humbja e katėr pikėve tė parė dhe mundi numrin 149 nė botė dhe arriti nė raundin e tretė.

Rafael Nadal humbi gjithashtu njė grup tė parė duke mposhtur Gilles Muller 6-2 2-6 6-4.

Serena Williams fitoi njė 7-6 ( 7-2 ) 6-0 tė roundit tė tretė mbi Yulia Putintseva.

34 -vjeēarja dhe numer 1 nė botė ju deshen vetem 50 minuta pėr tė arritur njė hapėsirė kundėr Kazakistanezit dhe numrit 56 botėror, i cili dy herė ka shėrbyer pėr tė marrė setin.

Por ne setin e dytė ju deshen vetėm 25 minuta pasi Williams e mbylli ndeshjen me ACE-in e saj tė shtatė tė ndeshjes.

Kampionja ne fuqi Simona Halep mundi Ekaterina Makarova 6-2 6-4.

"Ai erdhi me njė plan tė mirė nė lojė, " tha Gjokoviē pėr faqen zyrtare tė ATP-sė.

"Fillova lojėn tmerrsisht keq. Mendoj se loja e pestė nė setin e tretė ishte vendimtarja.

"Ajo fitore padyshim mė bėri tė ndjehesha pak mė rehatshėm."

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
O1$^E

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.