Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Pamjet e frutave dhe perimeve para se tė zbuteshin.

Frutat dhe perimet dukeshin krejtėsisht ndryshe, pėrpara se tė filloheshin tė kultivoheshin nga njeriu.

Misri i egėr u kultivua pėr herė tė parė rreth 7 000 vjet para Krishtit dhe ishte shumė i thatė.
Misri i egėr u kultivua pėr herė tė parė rreth 7 000 vjet para Krishtit dhe ishte shumė i thatė.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 01/08/2016 13:43

Bananja e egėr krahasuar me bananen qė konsumojmė sot:

E kultivuar pėr herė tė parė 7 000 vite mė parė nė Papua. Pjesa e brendshme ishte e fortė me fara tė forta.

Bananja e egėr e 7 000 viteve mė parė dhe bananja sot.

Bananja e egėr e 7 000 viteve mė parė dhe bananja sot.

Shalqiri i egėr krahasuar me shalqirin sot:

I ardhur nga Afrika u bė popullor nė vitet 1600.

Shalqiri ne vitet 1600 krahasuar me shalqirin sot.

Shalqiri ne vitet 1600 krahasuar me shalqirin sot.

Patėllxhani i egėr krahasuar me patėllxhanin qė njohim ne:

Mė parė ka qenė nė ngjyrė blu dhe tė verdhė, me formė tė rrumbullakėt ose ovale.

Patėllxhani si ka qenė dhe si ėshtė sot.

Patėllxhani si ka qenė dhe si ėshtė sot.

Karota e egėr ėshtė kultivuar gjerėsisht nė Azi rreth viteve 900. Kishte rrenjė tė holla dhe ishte pa shije. Shumė ndryshe nga karota qė njohim ne sot.

Diferenca mes karotės sė egėr dhe karotės sot ėshtė shumė e madhe.

Diferenca mes karotės sė egėr dhe karotės sot ėshtė shumė e madhe.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
eVH:F

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė