5 mėnyra pėr tė qenė njė punonjės mė i pėlqyeshėm.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

5 mėnyra pėr tė qenė njė punonjės mė i pėlqyeshėm.

A jeni i ri nė zyrė dhe po pėrpiqeni tė bėni miq? Ose keni punuar nė tė njėjtėn kompani pėr disa vite, por ndjeheni sikur akoma nuk pėrshtateni?

5 mėnyra pėr tė qenė njė punonjės mė i pėlqyeshėm
5 mėnyra pėr tė qenė njė punonjės mė i pėlqyeshėm
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 06/10/2017 13:14

Ndoshta ėshtė koha pėr t'u bėrė njė punonjės mė i pėlqyeshėm. Kėtu janė pesė mėnyra pėr tė rritur koeficientin tuaj miqėsor nė zyrė:

1.Buzėqesh mė shumė dhe pėrshėndeti kolegėt kur i sheh ata.

Ndoshta e keni dėgjuar shprehjen se e qeshura ėshtė ngjitėse. Ėshtė njė sfidė e bukur pėr ta vėnė kėtė nė praktikė nė zyrė.

Mos harroni, kjo nuk ka tė bėjė me krijimin e njė personi fallco me lumturi tė pėrhershme me njė buzėqeshje tė ngirė nė fytyrė. Kėta janė zakonisht ata persona qė kėrkojnė vėmendje me ēdo kusht dhe qė qeshin me zėrin mė lartė nė zyrė. Dallon shumė lehtė. Por ajo qė ne ju sugjerojmė ka tė bėjė me lidhjen e vėrtetė me njerėzit nė punė gjė qė i bėn ata (dhe ju) tė ndiheni mirė.

2.Gjej kohė pėr tė njohur kolegėt.

Keni punuar me tė njėjtėn persona pėr mė shumė se 3 vite, por ēfarė di nė tė vėrtet pėr ta? Pjesėn mė tė madhe tė kohės ne e kalojmė nė punė (pėrveē gjumit), prandaj duhet tė njohim kolegėt me tė cilėt "bashkėjetojmė".

Ēdo javė mundohuni tė pini njė kafe apo tė drekoni me kolegė tė ndryshėm. Zbuloni mė shumė pėr jetėn e tyre, ēfarė bėjnė pėr t'u relaksuar nė fundjavė, apo diskutoni me ta tema tė tjera argėtuese.

3. Kėrkoni mendimin e tė tjerėve.

Feedback-u ėshtė gjithmonė i rėndėsishėm, prandaj duhet tė merrni mendimin e tė gjithėve. Ndoshta jo nė mėnyrė tė drejtėpėrdrejtė. Flisni mė pak dhe dėgjoni mė shumė, nė mėnyrė qė tė bashkėpunoni nė projekte dhe sfida tė suksesshme.

4. Bėhuni mė i dobishėm nė zyrė.

Mos pyet se ēfarė mund tė bėjnė kolegėt e tu pėr ty, por ēfarė mund tė bėsh ti pėr kolegėt e tu. Pjata tė palara nė lavaman? Bėjini tė lumtur duke i larė ato pėr ta. Printeri nuk ka mė fletė? Vendosni disa tė reja duke ju buzėqeshur tė gjithėve.

5. Bėni mė shumė komplimente.

Kur ishte hera e fundit qė dikush ju bėri njė kompliment apo e vlerėsoi punėn tuaj tė vėshtirė? Ishte njė ndjesi e mirė apo jo? Kjo pėr shkak se fjalėt mund tė kenė njė ndikim tepėr tė thellė (pozitivisht dhe negativisht) tek njerėzit. Filloni tė vėzhgoni se ēfarė ndodh nė zyrėn tuaj dhe pastaj ēdo ditė, zgjidhni njė moment pėr tė vlerėsuar punėn e pėrkushtuar tė njė prej kolegėve. Kjo gjė do ti bėj tė gjithė tė ndihen mirė.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
MPl9g

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.