Ēfarė ėshtė puna fleksible?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė ėshtė puna fleksible?

Shumica e njerėzve mendojnė se e dinė ēdo tė thotė punė fleksibėl, por nė fakt kjo ėshtė njė temė qė shkakton shumė konfuzion.

Ēfarė ėshtė puna fleksible?
Ēfarė ėshtė puna fleksible?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 28/01/2018 00:00

Puna fleksible i referohet ēdo orari pune, i cili ėshtė jashtė modelit normal tė punės. Kjo do tė thotė qė orėt e punės nė vend qė tė jenė tė pėrsėritura dhe fikse, mund tė pėrfshijnė ndryshime dhe variacione. Siē e shikoni kjo ėshtė njė fushė e gjerė.

Pothuajse ēdokush qė ka njė variacion nė modelin e punės ėshtė nė njė punė fleksible.

Disa nga shembujt mė tė zakonshėm janė:

Koha fleksible

Kjo marrėveshje i kėrkon punonjėsve tė jenė nė punė gjatė njė periudhe bazė tė caktuar, por i lejon ata tė organizojnė orėt e tyre nė mėnyrė qė ti pėrshtaten.

Orar i ngjeshur

Kėtu punonjėsit punojnė me orė tė njėjta nė pak ditė.

Orėt vjetore

Punonjėsit bien dakord se do tė punojnė njė numėr tė caktuar orėsh gjatė vitit, por struktura e punės mund tė ndryshojė nga java nė javė.

Orėt e shkallėzuara

Kjo i lejon punonjėsit tė fillojnė dhe tė mbarojnė punėn nė kohė tė ndryshme. Punonjėsit gjithashtu mund tė marrin pushim karriere.

Ndarja e punės

Ndarja e punės ėshtė njė tjetėr formė e punės fleksibile dhe kjo ndodh kur njė punė ndahet midis dy ose mė shumė personave. Ata mund tė dėshirojnė tė punojnė nė ditė alternative, gjatė gjysmės sė javės ose nė javė alternative.

Tė gjitha mė sipėr janė forma tė punės fleksible dhe pėrfshijnė variacione tė modelit normal tė punės. Kjo madje mund tė pėrfshijė punėn nga shtėpia dhe jo nga zyra.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
+.?Ug

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.