11 rregulla suksesi qė ēdo punonjės i Apple i ka nė kartėn ID tė tij
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

11 rregulla suksesi qė ēdo punonjės i Apple i ka nė kartėn ID tė tij

Huxley Dunsany njė ish punonjės i Apple ka postuar njė grup prej 11 "rregulla pėr sukses" qė ishin bashkangjitur nė pjesėn e pasme tė simbol ID tė ēdo punonjėsi kur ai fillon punėn aty.

11 rregulla suksesi qė ēdo punonjės i Apple i ka nė kartėn ID tė tij
11 rregulla suksesi qė ēdo punonjės i Apple i ka nė kartėn ID tė tij
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 31/10/2017 18:32
Perspekti ju sjell listėn e plotė tė kėtyre rregullave:

1. Shkėputuni nga e vjetra, pėrfitoni nga e ardhmja.

2. Thoni gjithmonė tė vėrtetėn, mė mirė tė dėgjojmė lajmin e keq tani sesa mė vonė.

3. Presim nivelin mė tė lartė tė integritetit, kur keni dyshime, pyesni.

4. Mėsoni tė jeni njė biznesmen i mirė, jo vetėm njė shitės i mirė.

5. Ēdokush e fshin dyshemenė.

6. Jini profesionistė nė stilin, fjalimet dhe mėnyrėn se si i pėrcillni gjėrat.

7. Dėgjojeni konsumatorin, ata gati ēdo herė e kuptojnė atė.

8. Krijoni marrėdhėnie fitues/fitues me partnerėt tuaj.

9. Kujdesuni pėr njėri tjetrin, ndarja e informacioneve ėshtė gjė e mirė.

10. Mos e merrni veten shumė seriozisht.

11. Kėnaquni, pėrndryshe asgjė nuk ia vlen.

"Asnjė punė nuk ėshtė 'nivel i ulėt' ose i parėndėsishėm pėr kėdo. Bazat ende kanė rėndėsi dhe gjithmonė do tė prisni qė tė ndihmoni pa marrė parasysh se sa lart do tė ngriheni."

Dunsany punoi nė departamentin e shitjeve me pakicė, por mėsimet qė ai mori atje janė gjerėsisht tė zbatueshme pėr njė pozicione tė tjera pune apo pėr karrierėn e tij.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
d$#O

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.