Vendet mė tė pastra nė botė.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Vendet mė tė pastra nė botė.

Higjiena dhe pastėrtia janė gjėrat e para qė tėrheqin vėmendjen. E kjo tėrheqje e vėmendjes tani po ndodhė edhe nėpėr ndėrtesa, qytete e shtete.

Higjiena dhe pastėrtia janė gjėrat e para qė tėrheqin vėmendjen.
Higjiena dhe pastėrtia janė gjėrat e para qė tėrheqin vėmendjen.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 05/09/2017 14:24

Njerėzit preferojnė tė jetojnė nė zona tė pastra, tė kenė pamje dhe peisazhe tė bukura sė bashku me ujin e pastėr dhe larg nga ndotja dhe pluhuri. Ndotja sot ėshtė duke shkaktuar ngrohjen globale dhe po ēon nė shumė probleme shėndetėsore.

Vėmendje e madhe i ėshtė kushtuar uljes sė ndotjes dhe nisjes sė fushatave tė ndėrgjegjėsimit pėr pastėrtinė, por shumė njerėz nė botė ende nuk kanė njė strukturė higjenike. Vendet e zhvilluara tani janė pėrmirėsuar shumė, por vendet nė zhvillim dhe tė pazhvilluara janė ende tė papastėr. Mė poshtė ėshtė lista me dhjetė vendet mė tė pastra nė botė:

1. Islanda

Islanda

Islanda

2. Suedia

Suedia

Suedia

3. Zvicra

Zvicra

Zvicra

4. Norvegjia

Norvegjia

Norvegjia

5. Ishujt Mauritius

Ishujt Mauritius

Ishujt Mauritius

6. Kosta Rika

Kosta Rika

Kosta Rika

7. Franca

Franca

Franca

8. Austria

Austria

Austria

9. Kuba

Kuba

Kuba

10. Singapori

Singapori

Singapori


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
832b\

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.