Aplikacionet qė lehtėsojnė udhėtimin tuaj
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Aplikacionet qė lehtėsojnė udhėtimin tuaj

Teknologjia nuk shkon kurrė me pushime! Ky ėshtė rezulati i njė studimi tė "Booking" i cili konsiderohet koloseu i prenotimeve "online".

Aplikacionet qė lehtėsojnė udhėtimin tuaj
Aplikacionet qė lehtėsojnė udhėtimin tuaj
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 11/11/2017 12:25

Shumė prej gjėrave qė ne bėjmė nė 24 orėt e para tė udhėtimit janė:

22% fillojnė shkrepjen e fotografive pėr rrjetet sociale.

16% lexojnė opinionet pėr restoratet rreth e qark zonės,

7% kontrollojnė postėn elektronike.

E gjithė kjo falė aplikacioneve tė ndryshme qė ofrohen pėr "smartphone".

Mė poshtė Perspekti sjell disa prej aplikacioneve qė mund t'ju ndihmojnė apo parandalojnė nga tė papriturat.

Para se tė planifikoni pushimet

Ata qė planifikojnė pushimet bėjnė tė mesatarisht 38 kėrkime. www.anderio.com ėshtė njė nga aplikacionet qė ju ndihmon dhe orienton rreth destinacionit tė duhur.

Pėr tė pėrgatitur valixhet

"Packpoint" ėshtė njė aplikacion qė ju ndihmon tė pėrgatisni valixhen. Ju sugjeron se ēfarė veshjesh duhet tė merrni me vete sipas kohės dhe vendit. Duke ju ndihmuar kėshtu qė tė mos harroni asgje qė do t'ju nevojitet.

Pėr t'ju rimbursuar njė biletė

Nė raste vonesash apo mbingarkesė mund tė shkarkoni "AirHelp". Mjafton tė vendosni numrin e fluturimit, pėrshkrimin e problematikės dhe kompania do tė nisė praktikat e rimbursimit.

Pėr kujdesjen e bagazheve

"Bagbnb" ėshtė njė aplikacion qė do t'ju ndihmojė tė ruani valixhet tuaja. Mjafton tė pyesni apo gjeni nė internet se ku gjendet shėrbimi dhe pėr vetem 5 Euro keni tė garantuara sigurinė e bagazheve tuaja madje edhe pėr "check-out"-et.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
+]( A

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė
Reklamė