Vizitoni kėto vende nėse dėshironi tu thoni miqve qė keni qenė larg planetit Tokė
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Vizitoni kėto vende nėse dėshironi tu thoni miqve qė keni qenė larg planetit Tokė

A jeni tė lodhur nga sugjerimet e mėrzitshme dhe tė zakonshme qė miqtė ju kėshillojnė tė vizitoni?

Liqeni Baikal, Rusi
Liqeni Baikal, Rusi
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 20/11/2017 20:09

A po kėrkoni diēka tepėr argėtuese? Atėherė kėto janė vendet e duhura qė ju sugjerohen:

1. Kisha nė formė kėpuce nė Tajvan

Kisha nė formė kėpuce nė Tajvan

Kisha nė formė kėpuce nė Tajvan

Kjo kishė ėshtė ndėrtuar nė formėn e njė kėpuce xhami. Lartėsia e saj ėshtė 55 metra dhe pėrbėhet nga mbi 300 copė xhami me ngjyrė blu. Pėr krijimin e saj, arkitektėt u frymėzuan nga pėrralla e Hirushes.

2. SPA-ja e veēantė e Beaujolais Nouveau Spa nė Japoni

Beaujolais Nouveau Spa nė Japoni

Beaujolais Nouveau Spa nė Japoni

Nė kėtė resort SPA, mysafirėt mund tė pushojnė dhe tė notojnė nė njė dush tė madh me verė qė buron nga njė shishe gjigande me lartėsi 3.6 metra.

3. Ujėvara nė Angli

Ujėvara nė Angli

Ujėvara nė Angli

Nėse vendosni ndonjė objekt nė kėtė pus natyror tė vendosur nė shpellėn e Nėnė Shiptonit dhe e lini atė pėr njė kohė, ajo do tė fitojė njė pamje tė jashtme gurore. Dhe nuk ka asgjė mistike pėr kėtė fenomen! Uji nė pusin qė petrifikohet ka njė sasi tė pazakontė mineralesh qė avullohen dhe mbulojnė sipėrfaqen e ēdo sendi qė vendosni brenda.

4. Muzeu u flokėve nė Avanos, Turqi

Muzeu u flokėve nė Avanos

Muzeu u flokėve nė Avanos

Ky muze i veēantė u hap nė vitin 1979 nga njė poēar i quajtur Chez Galip.

5. Restoranti i bardhė nė Gjerogji

Restoranti i bardhė nė Gjerogji

Restoranti i bardhė nė Gjerogji

Krijuesit e ndėrtesės sė parė me kokė poshtė nė Batumi, Gjeorgji, vendosėn tė kombinojnė kėnaqėsinė dhe dobinė dhe hapėn njė restorant. Kjo kryevepėr mund tė admirohet jo vetėm pėr shkak tė idesė sė saj, por edhe pėr kuzhinėn e saj tė shijshme!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
))f d

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė