Vendet qė duhet tė vizitoni patjetėr nė vitin 2018
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Vendet qė duhet tė vizitoni patjetėr nė vitin 2018

Fillimi i njė viti tė ri po afron dhe listat me tendencat mė tė fundit, destinacionet e propozuara dhe gjithēka tjetėr ka filluar tė dalė.

Kili
Kili
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 31/10/2017 22:32

Pėr vitin 2018 destinacionet e mėposhtme janė konsideruar si vendet mė tė pėrshtatshme pėr t'u vizituar.

Kili

Njė copėz e gjatė e ngushtė toke e kapur nė buzė tė njė kontinenti, Kili ka tėrhequr gjithnjė vėmendje. Turistė nga e gjithė bota e vizitojnė ēdo vit Kilin por zakonisht janė ata tė cilėt kanė vizituar shumė vende tė tjera mė parė. Pavarėsisht kėsaj, Kili ėshtė njė vend i cili do t'ju lėrė gojėhapur.

Afrika e Jugut

Afrika e Juguat

Afrika e Juguat

Plazh, male, kafshė tė egra dhe verė duke mos harruar kulturėn e gjallė nė qytetin kozmopolit Cape Toėn, Afrika e Jugut ka qenė prej kohėsh njė nga vendet mė tėrheqėse nė botė. Por kėtė vit duket se gjendet nė listat e vendeve qė duhet tė vizitoni pėr 2018.

Portugalia

Portugalia

Portugalia

Portugalia ka dalė nga hija e gjatė qė Spanja kishte hedhur duke u kthyer nė qendėr tė vėmendjes si njė qendėr dinamike pėr artin, kulturėn dhe kuzhinėn. Njė varg muzeumesh tė dizajnuar me mjeshtėri janė hapur kėto dy vitet e fundit. Nėse vendosni tė vizitoni vetėm njė destinacion gjatė vitit 2018, ai duhet tė jetė patjetėr Portugalia.

Malta

Malta

Malta

Historia e gjatė e kėtij arkipelagu mesdhetar ėshtė gjallėrisht e dukshme. Tempuj prehistorik, kodra kurorė, fortifikime tė shekullit tė 17-tė kėrcejnė nė bregdet dhe njė varg tunelesh. Malta ėshtė njė destinacion i cili nuk duhet humbur. Ėshtė e bukur, e vogėl dhe plot mė histori pėr tė treguar.

Gjeorgjia

Gjeorgjia

Gjeorgjia

Gjeorgjia ėshtė vendi i recetave tė lashta tė gatimit si dhe pėr verėn e saj tė kuqe. Disa ditė pushime nė njė vend si Gjeorgjia nuk duhet t'i humbisni. Jo mė kot ky vend bėn pjesė nė listėn e vendeve qė duhet tė vizitoni gjatė vitit 2018.

Kina

Kina

Kina

Vendi mė i populluar nė botė ėshtė i madh, i bukur, me plot mister dhe aventurė. Qė nga viti 2016 Kina ka hapur gjurmė tė reja hekurudhore me shpejtėsi tė lartė, duke krijuar rrjetin mė tė madh HSR nė tokė. Pallati perandorak i Beijing, qyteti i ndaluar ėshtė pėrmirėsuar vitet e fundit dhe katėr sallat e kufizuara mė parė janė tashmė tė hapura pėr publikun. Pėr 2018 ėshtė konsideruar si nga vendet tė cilat ja vlejnė tė vizitohen.

Belgjika

Belgjika

Belgjika

Ky vend kompakt shumėgjuhėsh, lehtėsisht kombinon historinė e vjetėr me tė renė nga kėshtjellat e panumėrta me harqe mesjetare nė muzeume tė reja arti dhe kafene. Nėse vendosni tė vizitoni Brukselin, duhet ta bėni kėtė me barkun bosh pasi keni mjaft gjėra pėr tė shijuar.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
_BO>$

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė
Reklamė