Restoranti nėnujor mrekullia e ardhshme botėrore
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Restoranti nėnujor mrekullia e ardhshme botėrore

U prezantojmė restorantin e parė nėnujor tė Evropės, qė do tė hapet nė Norvegji nė fillim tė vitit 2019 dhe qė do tė shėrbejė ushqim dhe pije pėr deri nė 100 persona.

Restoranti nėnujor mrekullia e ardhshme botėrore
Restoranti nėnujor mrekullia e ardhshme botėrore
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 04/11/2017 21:24

Jashtė orarit tė restorantit, struktura do tė shėrbejė si njė qendėr kėrkimore pėr jetėn detare. Firma Norvegjeze arkitekturore "Snohetta", e njohur pėr punėn e saj nė projektin e Operės Kombėtare tė Norvegjisė dhe Qendrės Botėrore Tregtare nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, e ka projektuar ndėrtesėn si njė "periskop tė mbytur."

I vendosur nė pikėn mė jugore tė bregdetit Norvegjez nė fshatin Baly, restoranti ėshtė ėshtė gjysmė i zhytur nė det, rreth pesė metra poshtė sipėrfaqes sė ujit. I quajtur "Under", restoranti do tė ketė mure tė trasha prej betoni tė projektuar pėr tu bėrė ballė kushteve tė detit dhe njė dritare panoramike akrilike me pėrmasa 11 x 4 metra, pėr tė parė shtratin e detit si ndryshon gjatė stinėve dhe motit.

Ndėrtesa do tė ketė tre kate, ndėrsa restoranti ndodhet nė nivelin e shtratit tė detit, ku vendosen dy tavolina tė gjata ngrėnie dhe disa tavolina tė vogla pėrpara dritares sė madhe panoramike.

Restoranti nėnujor mrekullia e ardhshme botėrore

Restoranti nėnujor mrekullia e ardhshme botėrore

Restoranti nėnujor mrekullia e ardhshme botėrore

Restoranti nėnujor mrekullia e ardhshme botėrore

Restoranti nėnujor mrekullia e ardhshme botėrore

Restoranti nėnujor mrekullia e ardhshme botėrore

Restoranti nėnujor mrekullia e ardhshme botėrore

Restoranti nėnujor mrekullia e ardhshme botėrore

Restoranti nėnujor mrekullia e ardhshme botėrore

Restoranti nėnujor mrekullia e ardhshme botėrore


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
:()CW

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.