Qyteti mė i mirė pėr ta vizituar ėshtė...
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Qyteti mė i mirė pėr ta vizituar ėshtė...

Edicioni i vitit 2017 i "Reader's Choice Awards" i Conde Nast Traveler, kurorėzoi Tokion si qytetin mė tė mirė nė botė pėr vitin 2017.

Qyteti mė i mirė pėr ta vizituar ėshtė Tokyo
Qyteti mė i mirė pėr ta vizituar ėshtė Tokyo
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 09/01/2018 19:43

Nė njė anketė ku votuan mė shumė se 300 000 lexues, Tokio u konsiderua si qyteti qė kurrė nuk i zhgėnjen vizitorėt e tij duke i lėnė ata tė frymėzuar dhe tė ngazėllyer. Conde Nest bie dakort se Tokio ėshtė njė pėrzierje e kontradiktave, me ndėrtesa ultramoderne, tė ndri«uara me drita neoni, tempuj tė qetė, faltore historike dhe pyje tė lashta.

Njė qendėr pėr inovacionin, kryeqyteti japonez gjithashtu ka mė shumė yje Michelin se ēdo vend tjetėr nė tokė dhe ėshtė njė nga destinacionet mė tė mira nė botė pėr ushqimin, madje konsiderohet si njė parajsė pėr ata qė e duan ushqimin.

Por Tokio u rendit gjitashtu si qyteti mė i sigurt nė botė pėr vitin 2017 nė njė raport tė Njėsisė sė Inteligjencės sė "The Economist".

Ndėrkohė, pas Tokios, Vjena dhe Kioto, renditen nė podiumin e CN Traveler.

Nė pėrgjithėsi, lista e qyteteve mė tė mira nė botė dominohet nga Evropa, e cila zė gjashtė nga 10 vendet e para.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
k#JIk

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.