Trendet mė tė fundit tė oxhaqeve
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Trendet mė tė fundit tė oxhaqeve

Oxhaqet, qofshin prej tulle, guri ose druri, pėrdoren vetėm pėr tė ngrohur shtėpinė. Pa marrė parasysh llojin, alternativat e dizajnit tė tyre kanė ndryshuar ndjeshėm, nė krahasim me ato qė kemi parė nė vite.

Trendet mė tė fundit tė oxhaqeve
Trendet mė tė fundit tė oxhaqeve
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 21/10/2017 18:03

Pėr tė motivuar mė tej ata qė po mendojnė tė instalojnė njė oxhak nė shtėpinė e tyre apo tė rivendosin njė tė tillė, mė poshtė po ju tregojmė pesė nga idetė mė bashkėkohore tė projektimit tė oxhaqeve.

1. Oxhak guri

Oxhaqet e gurit ende janė shumė mė tė admiruar dhe pėr fat tė mirė pėr pronarėt e shtėpive, pamja nuk ėshtė i vetmi avantazh kryesor. Ata u japin mundėsi pronarėve tė shtėpive tė zgjedhin nga njė gamė e gjerė ngjyrash. Gjithashtu guri mban ngrohtėsinė dhe e rrezaton atė pėrsėri nė mjedisin pėrreth edhe pas zjarrit.

2. Oxhak tjegulle

Njė oxhak i tillė ju jep mundėsinė pėr tė qėnė sa mė bashkėkohorė dhe praktikisht tjegullat mund ti gjeni nė ēdo ngjyrė qė dėshironi.

3. Oxhak tulle

Pėr kėtė lloj oxhaku duhet tė jeni tė kujdesshėm, pasi ngjyra e tullave zbehet shpejt dhe mund tė jetė e vėshtirė pėr tu riparuar ose zėvendėsuar. Sidoqoftė, tulla ju ofron mundėsinė tė pikturoni mbi to dhe pėrshtaten mjaft mirė me shtėpitė nė fshat.

4. Oxhak guri gėlqeror

Versionet e oxhakut gėlqeror janė tė ndryshme, prandaj dhe ai pėrshtatet lehtė me ēdo stil nė shtėpi. Guri gėlqeror ėshtė i kushtueshėm pėr t'u instaluar dhe shumė i lehtė pėr tu dėmtuar (ciflosur). Krahasuar me opsionet e tjera tė oxhaqeve ai mund tė jetė i ndėrlikuar pėr t'u riparuar.

5. Oxhak mermeri

Pėrparėsia kryesore e zgjedhjes sė njė oxhaku prej mermeri mbi alternativat e tjera ėshtė qėndrueshmėria e tij. Njė oxhak i tillė mund tė zgjasė pėr njė gjeneratė me kujdesin dhe mirėmbajtjen e duhur. Ndėrkohė qė shpenzimet paraprake mund tė jenė tė kushtueshme, paratė do tė dalin me kalimin e kohės pėr shkak se atij i nevojitet njė mirėmbajtje minimale. Ju duhet ta shikoni atė si njė investim afatgjatė.

Pėrveē kėsaj, mermeri ėshtė shumė i lehtė pėr t'u pastruar, veēanėrisht nė krahasim me tullėn ose gurin.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj


Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
L8`&j

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.