Dritaret janė njė investim i mirė pėr shtėpinė tuaj.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Dritaret janė njė investim i mirė pėr shtėpinė tuaj.

Dritaret bėjnė pjesė nė investimet e vetme nė shtėpi qė mund tė quhet investim i kthyeshėm, dhe tė cilat sjellin profite materiale nėse kanė njė kualitet tė mirė.

Dritaret janė njė investim i mirė pėr shtėpinė tuaj.
Dritaret janė njė investim i mirė pėr shtėpinė tuaj.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 14/10/2017 15:10

Izolimi i mirė termik dhe akustik janė faktorėt kryesor qė ndikojnė nė uljen e shpenzimit tė energjisė pėr ngrohje apo ftohje. Nivel mė tė lartė izolues ofrojnė profilat qė kanė mė shumė dhoma izoluese.

Pėrdorimi i xhamit tė dyfishtė tashmė ėshtė i zakonshėm, e pėr kėrkesa mė tė larta tė konsumatorėve aplikohen xhamat e trefishtė. Nėse hapėsira nė mes xhamave mbushet me gazra inerte kripton ose argon niveli i izolimi termik arrin vlera tė shkėlqyeshme e qė i shprehur nė numra do tė thotė koeficient tė kalimit tė nxehtėsisė deri nė U=0.5 W/m2K.

Ky koeficient duhet tė merret parasysh jo vetėm pėr xhamin por edhe pėr profilat dhe pėr dritaren nė tėrėsi.

Duke e parė rėndėsinė e dritareve dhe interesin pėr kualitet mė tė lartė tė jetės, shqyrtimi i tė gjithė kėtyre faktorėve ėshtė shumė i nevojshėm dhe aspak i lehtė.

Prandaj para se tė vendosni se ku do ti porositni dritaret vėrtetoni se prodhuesi i juaj i zgjedhur a e ofron kualitetin e zgjedhur tė elementeve pėrbėrėse si; profila tė klasės A, pėrforcim adekuat, xham tė nivelit tė kėrkuar, montim adekuat dhe dritare me veti izoluese tė dėshiruar.

Tė gjitha kėto elemente duhet ti bashkoj prodhuesi i dritareve. Pėr sigurinė tuaj ju duhet tė mbėshteteni te prodhuesi serioz e me eksperiencė, dhe me ekip tė kualifikuar profesionalisht.

Profesionistėt janė ata qė nxjerrin njė produkt tė mirė.

Dritaret kualitative, funksionale dhe tė disenjuara mirė janė investim i rėndėsishėm pėr shumė vite nė shtėpinė tė cilėn ju jetoni.

Dritaret mundesojne futjen e drites ne shtepi.

Dritaret mundesojne futjen e drites ne shtepi.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj


Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
'U6-f

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.