Perspekti - 13 ide befasuese dhe ambicioze pėr tė rimodeluar shtėpinė tuaj.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

13 ide befasuese dhe ambicioze pėr tė rimodeluar shtėpinė tuaj.

Ide befasuese pėr rimodelimin e shtėpisė me prekje natyre
Ide befasuese pėr rimodelimin e shtėpisė me prekje natyre
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 13/03/2016 19:13

Disa modele tė pjesės sė brendshme tė shtėpisė duken perfekte sa do tė dėshironit qė ti kishit edhe nė shtėpinė tuaj, pa menduar sesa tė shtrenjta kėto modele mund tė jenė apo sa tė vėshtira janė pėr tu realizuar. Sigursht, jo ēdo njeri do tė kuptojė pėrse ju po vendosni modele tė caktuara nė shtėpinė tuaj, por besojeni ose jo, shumė prej tyre do ta adhurojnė kurajon dhe vendosmėrine tuaj.

Ne ju japim disa ide praktike dhe tė kėndėshme.

Jeni gati tė krijoni modele tė jashtėzakonshme nė pjesėn e brendshme tė shtėpisė suaj?

Njė tapet bari.

Njė tapet bari ėshtė njė nga idetė mė tė mrekullueshme qė do tė ngelė nė mendjen e ēdo vizitori qė do tė vijė nė shtėpinė tuaj dhe qė do tė shtojė gjallerinė nė tė gjithė pjesėn e brendshme. Megjithėse shumė njerėzve kjo pjesė u duket e frikshme, dhe vizitorėt duhet tė ecin si mbi vezė.

Rimodelim i shtėpisė me tapet bari

Rimodelim i shtėpisė me tapet bari

Njė banjo e ēmendur.

Njė dhomė e gjitha vetėm pėr vaskėn. Ēfarė tė duhet tjetėr?

Rimodelim i shtėpisė me banjė vetėm pėr vaskė

Rimodelim i shtėpisė me banjė vetėm pėr vaskė

Njė krevat i mrekullueshėm.

Duket sikur dizenjuesi i kėtij shtrati ka patur frikėn se mund tė bierė nga krevati ndėrkohė qė fle gjumė.

Krevat i mrekullueshėm

Krevat i mrekullueshėm

Ngjyra tė ēelura

Kur bėhet fjalė pėr tė mbushur hapsirėn me energji tė gjallė dhe pėr tė sjellė njė prekje ēmendurie nė dhomėn tuaj tė gjumit, e kuqja duket ngjyra mė e pėrshtatshme. Nėse jeni person i guximshėm thjesht vini nė zbatim disa ide tė ēmendura. Nė tė kundėrt thjesht mund tė shtoni disa aksesorė tė shėndritshėm si pėr shembull tapetin apo jastėkėt pėr tė gjallėruar hapsirėn.

Dhomė gjymi me ngjyra tė ēelura

Dhomė gjymi me ngjyra tė ēelura

Xhamat me ngjyra

Nėse ju pėlqejnė ngjyrat e shndritshme dhe dekori i veēantė, vendosni xhama me stampa ngjyrash nė dritaret tuaja dhe shijoni efektin magjik tė dritės sė diellit qė hyn nė shtėpinė tuaj pėrmes kėtyre xhamave.

Xhama me ngjyra

Xhama me ngjyra

Njė pemė nė shtėpinė tuaj

Shtoni njė prekje tė natyrės nė shtėpinė tuaj duke vendosur njė skulpturė tė njė peme gjigande nė murin e dhomės sė ndenjes. Letra e murit gjithashtu mund tė duket fantastike.

Veshje me pemė

Veshje me pemė

Njė pishinė nė pjesėn e brendshme tė shtėpisė

Tė kesh njė pishinė nė dhomėn e gjumit, nėse keni njė dhomė tė madhe, ėshtė padyshim mjeti mė i mire pėr tė shėruar depresionin.

Pishinė brenda shtėpisė

Pishinė brenda shtėpisė

Njė librari nė shtėpi

Tė kesh njė librari nė shtėpi duket diēka shumė klasike dhe e mahnitshme. A jeni gati tė filloni tė mblidhni libra?

Dhomė librarie

Dhomė librarie

Njė rrėshqitėse

E keni pyetur ndonjėherė veten sesa kohė tė jetės suaj shpenzoni ndėrkohė qė ngjisni dhe zbrisni shkallet apo prisni pėr ashensorin? Zgjidhja ėshtė njė rrėshqitėse.

Rrėshqitėse

Rrėshqitėse

Njė oxhak i vendosur nė mur

Ky oxhak ndoshta nuk do tju mbajė ngrohtė nė ditėt mė tė ftohta tė dimrit, por padyshim do tė mahnisė tė ftuarit tuaj.

Oxhak i vendosur nė mur

Oxhak i vendosur nė mur

Tavolinė me pjesė Ferrari

Nėse jeni i dashuruar pas makinave sportive dhe dėshironi njė pjesė e kėtyre makinave brenda nė shtėpi mund tė ndėrtoni njė tavolinė tė tillė pune. Ndėrkohė qė punoni mbi makinėn e shumė dėshiruar edhe puna do tė duket mė e kėndėshme.

Tavolinė me pjesė Ferrari

Tavolinė me pjesė Ferrari

Shkalle te brendshme moderne

Njė ide tjetėr e veēantė pėr tu vėnė nė zbatim nė shtėpinė tuaj janė kthimi i shkallėve tė brendshme nė njė tunel.

Shkallė tė brendshme moderne

Shkallė tė brendshme moderne

Dritare unike

Modeli i njė dritarje tė tillė mund tju ndihmojė tė krijoni kėshtjellėn tuaj personale.

Dritare unike

Dritare unike

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj


Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
C"&,

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė