Perspekti - Akullore me mandarina.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Akullore me mandarina.

Si tė pregatisėsh akullore me mandarina

Akullore me mandarina
Akullore me mandarina
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 10/03/2016 22:37

Pėrbėrėsit pėr 6 persona:

200 gramė sheqer

6 mandarina

1 limon

1 portokall

1 lugė shurup portokalli

Gjysėm litėr ujė.

Pėrgatitja:

Lani mandarinat, pritini pėrgjysėm dhe shtrydhini pa ua prishur lėkurėn qė do ti mbani mėnjėanė, zijeni pėr ēerek ore ujin me sheqerin, lėreni tė ftohet, shtoni lėngun e mandarinave tė filtruara nė kullese si dhe atė tė limonit, portokallit dhe shurupin e kėtij tė fundit. Pėrzjeni, hidheni nė njė enė tė gjerė dhe tė ulėt. Pas tre ēerek ore akullorja do tė jetė gati. Servireni nė lėkurat e mandarinave.

Ju bėftė mirė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
.:7'N

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė