Perspekti - Torta magjike me ēokollatė
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Torta magjike me ēokollatė

Njė tortė super e shijshme me ēokollatė. E pėrshtatshme pėr tė gjithė!

Torta magjike me cokollate
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 30/08/2015 09:06

Pėrbėrėsit

4 gota miell

4 gota sheqer

¾ filxhan kakao pluhur

2 lugė ēaji sodė pėr pjekje

1 lugė ēaji pluhur pėr pjekje

1 lugė ēaji kripė

2 vezė

1 filxhan tė vogėl kafe

1 filxhan kos

½ filxhan vaj

1 lugė ēaji ekstrakt vanilje

Ēokollatė tė zezė

Pėrgatitja

1. Ngroheni furrėn paraprakisht nė 175 gradė C. Merreni njė tigan tė rrumbullakėt pėr tortė 9 inē ose 9×12 inē.

2. Nė njė enė mė tė madhe pėrzieni miellin, sheqerin, kakaon, sodėn e bukės, pluhurin pėr pjekje dhe kripėn. Hapeni njė gropė nė mes.

3. Shtoni vezėt, kafenė, kosin, vajin dhe vanillėn. Pėrzieni pėr 2 minuta me mikser nė shpejtėsi tė mesatare. Hidheni nė tiganin e parapėrgatitur.

4. Piqeni nė 175 gradė C pėr 30 deri nė 40 minuta, apo derisa tė shihni se torta ėshtė pjekur. Lėreni tė ftohet pėr 10 minuta dhe mė pas shtoni pėrmbi ēokollatė tė zezė tė shkrirė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
_R;\(

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.