Tiramisu me Akullore
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Tiramisu me Akullore

Njė tiramisu e shijshme me akullore. Provojeni ta gatuani nė kėtė mėnyrė dhe fėmijėt apo miqtė do tė mbeten tė kėnaqur.

Tiramisu me Akullore
Tiramisu me Akullore
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 30/11/2017 19:13

Koha e pėrgatitjes: 200 minuta

Pėrbėrėsit:

500 gramė biskota

500 gramė akullore (me vanilje ose sipas dėshirės)

1 filxhan kafe ekspres (i madh)

Pėrgatitja:

Lagim nė fillim me kafen ekspres biskotat savoiardi tė cilat i kemi rreshtuar nė njė tavė qelqi.

Mbi to shtrojmė njė shtresė me akullore.

Shtrojmė edhe njė tjetėr rresht me biskota tė lagura me kafe dhe mbi tė vendosim akulloren e mbetur.

Shtrojmė shtresėn e fundit, qė ėshtė me lajthi dhe ēokollatė tė grirė (ose tė dyja bashkė).

Mund tė zbukurohet sipas dėshirės edhe me fruta tė freskėt apo shurupe tė ndryshėm.

E fusim tavėn nė frigorifer rreth 3 orė para se ta shėrbejmė mbi tryezė.

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
Rd<(h

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė