Marmalatė Molle
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Marmalatė Molle

Receta e pėrgatitjes sė marmalatės sė mollės.

Marmalatė Molle
Marmalatė Molle
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 14/10/2017 15:21

Pėrbėrėsit:

2 kilogramė mollė

3 filxhanė ēaji me ujė

1 limon, vetėm lėngun

500 gramė sheqer kristal tė bardhė

1 lugė gjelle kanellė pluhur

Pėrgatitja:

Lajmė, qėrojmė dhe presim mollėt nė kubikė. Nė njė tenxhere vendosim mollėt, ujin dhe sheqerin. Nė zjarr jo shumė tė fortė e ziejmė marmalatėn derisa tė zbuten mollėt.

Hedhim kanellėn, lėngun e limonit dhe i ziejmė akoma pėr 10 minuta duke e pėrzier mirė dhe e largojmė tenxheren nga zjarri. E lėmė marmalatėn 20-30 minuta derisa tė ftohet mirė dhe i vendosim nėpėr vazo qelqi por tė sterilizuara mirė me ujė tė nxehtė dhe tė thara mirė, i mbushim dhe i lėme bosh 5 milimetra nga kapaku i vazos.

Nė njė tenxhere presioni ku tė ketė ujė tė nxehtė derisa tė mbulojė ēdo vazo 2 centimetra lart kapakut i ziejmė vazot dhe i lėmė tė ftohen para se ti vėmė nė vende tė freskėta dhe tė errėta ose nė frigorifer.

Sipas dėshirės bashkė me kanellėn mund ti shtojmė marmalatės edhe 1 lugė kafe karafil tė bluar. Do marrė njė shije pak mė ndryshe.

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
X;Ae5

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė