Merluc me Pure dhe Domate
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Merluc me Pure dhe Domate

Njė pjatė super e shijshme dhe e plotė pa shtuar asgjė tjetėr. Rekomandohet tė shoqėrohet me verė tė bardhė tė thatė, pasi kjo pije shkon shumė mirė me merlucin.

Merluc me Pure dhe Domate
Merluc me Pure dhe Domate
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 09/12/2017 15:16

Koha e pėrgatitjes: 35 minuta

Pėrbėrėsit pėr 4 persona:

4 fileto merluci (i freskėt, pa lėkurė)

750 gramė patate

150 gramė domate (nėn vaj)

2 lugė gjelle pesto

300 mililitra qumėsht

120 mililitra vaj ulliri

20 gramė gjalpė

1 tufė barishte (tė pėrziera)

kripė

piper

Pėrgatitja:

Lajini patatet pa i qėruar, ziejini nė ujė tė bollshėm tė kripur pėr 20 minuta. Ndėrkohė ngrohni qumėshtin me gjalpė.

Qėrojini patatet sa janė akoma tė nxehta dhe shtypini me ndihmėn e njė piruni.

Shtoni qumėshtin e nxehtė me gjalpė dhe hidhni dhe 60 mililitra vaj ulliri. Pėrziejini mirė.

Rregullojini me kripė dhe piper filetor e merlucit, ngrohni vajin e mbetur nė njė tigan dhe skuqini 2-3 minuta pėr ēdo anė.

Hollojeni peston me pak vaj.

Lajini barishtet, thajini dhe prijini. Ngrohni pak domatet nėn vaj.

Hidhni purenė nė nė ēdo pjatė dhe shpėrndani salcėn qė morėt me peston. Rregulloni dhe filetot nė pjatė. Shėrbejini menjėherė!

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
86b0G

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė