Rizoto me Kėrpudha
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Rizoto me Kėrpudha

Ju mund ta pėrgatisni dhe ta shijoni rizoton me kėrpudha nė vetėm pak kohė.

Rizoto me Kėrpudha
Rizoto me Kėrpudha
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 13/12/2017 22:29

Koha e pėrgatitjes: 30 minuta

Pėrbėrėsit:

oriz

2 pako gjalpė

qepė (e grirė)

2 gota lėng perimesh

kėrpudha (nė kavanoz)

djathė Grana Padano

majdanoz (i grirė)

1 degė rozmarinė

pak piper

Pėrgatitja:

Nė njė tigan skuqni gjalpin dhe qepėn e grirė. Trazojini mirė dhe shtoni orizin Carnaroli. Pas 3 minutash shtoni lėngun e perimeve dhe pak piper.

Tani shtoni kėrpudhat. I pėrzieni mirė dhe shtoni pak majdanoz. Shtoni edhe njė tjetėr pako gjalpė.

Grini sipėr djathin Grana. I trazoni edhe njėherė dhe pas 3 minutash i hiqni nga zjarri.

Shėrbejeni rizoton e ngrohtė nė njė pjatė dhe sipėr i vendosni degėn e rozmarinės.

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
1A-O

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė