Qofte me patate dhe djathė
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Qofte me patate dhe djathė

Qoftet janė njė ushqim shumė i shijshėm dhe i lehtė.

Qofte me patate dhe djathė
Qofte me patate dhe djathė
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 08/12/2017 20:42

Receta e sotme e pėrgatitjes sė qofteve me djathė dhe patate ėshtė shumė e thjeshtė, pak pėrbėrės dhe shumė shije.

Pėrbėrėsit:

4 patate

½ filxhani ēaji gjalpė

1 filxhan ēaji djathė tė freskėt tė grirė

2 vezė

¼ filxhan ēaji qepė e grirė

1 lugė kafeje qepė

1 lugė kafeje rigon

½ lugė kafeje piper

Pėrgatitja:

Fillimisht pastroni patatet dhe vendosini tė ziejnė. Pasi patatet tė kenė zierė qėrojini dhe grijini nė njė mikser derisa tė bėhen pure.

Nė njė tas shtoni patatet e grira, gjalpin, djathin e grirė, vezėt, qepėn e grirė, rigonin dhe piperin.

Pėrzieni tė gjithė pėrbėrėsit sė bashku derisa tė krijohet njė brumė i ngurtė. Nė njė tigan me vaj shtoni qoftet e pėrgatitura nga brumi.

Skuqini mirė nga tė dyja anėt.

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
)'2Z

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė