Perspekti - Sallatė e pėrbėrė nga patate tė reja tė ziera dhe vezė tė ziera pak
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Sallatė e pėrbėrė nga patate tė reja tė ziera dhe vezė tė ziera pak

Metodat si tė gatuajm njė sallat tė thjeshtė me pak artikuj si patate tė reja, bishtaja tė njoma, sallam dhe vezė tė ziera

Sallate-me-sallam-proshute-patate-dhe-veze
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 29/07/2015 22:07

Pėrbėrėsit

500g patate tė reja, tė pėrgjysmuara

4 vezė

225g bishtaja tė gjelbėrta, tė shkurtuara

225g sallam ose proshutė

1 thelb hudhėr, tė grirė

2 lugė tavoline uthull

2 luge tavoline majdanoz tė copėtuar

Metoda

1. Ziej patatet nė njė tigan tė madh me ujė tė vluar e tė kripur pėr 12 minuta, shtoni vezėt pas 6 minutash, dhe pastaj shtoni eshe bishtajat pėr 2 minutat e fundit. Derdheni ujin dhe ftohni vezėt nė ujė tė ftohtė tė rrjedhshėm.

2. Ndėrkohė skuqni fetat e sallamit apo proshutes pėr 1-2 minuta, derisa tė fillojnė tė thahen pak nga ana e jashtme. Hiqi nga tigani me njė lugė tė sheshtė dhe lėrini mėnjanė, dhe lėreni vajin e sallamit ose proshutės nė tigan. Shtoni hudhrėn nė tigan dhe pėrzijeni ngadalė pėr 1 min.

3. Hiq tiganin nga nxehtėsia, shtoni uthullėn dhe majdanozin, pėrziejni, pastaj hidhni patatet, bishtajat, sallamin ose proshutėn dhe erėzat. Qėroni vezėt, prisni ato nė ēerek dhe shtoni nė sallatė.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
W:=(4

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė