Sallatė ruse pa majonezė dhe proshutė
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Sallatė ruse pa majonezė dhe proshutė

Shtojca mė e shėndetshme pėr drekė solemne! Nė vend tė majonezės pėrdoret kosi, i cili jep shije tė pėrsosur, freskuese.

Sallatė ruse pa majonezė dhe proshutė
Sallatė ruse pa majonezė dhe proshutė
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 06/11/2017 19:45

Pėrbėrėsit:

200 gramė karotė,

200 gramė bizele,

200 gramė kastravecė tė vegjėl turshi,

5 tė bardha tė vezėve tė ziera,

5 vezė tė plota,

100 gramė patate,

50 gramė mazė qumėshti,

50 gramė kos me yndyrė 3,2%,

1 limon,

pak kripė dhe piper.

Pėrgatitja:

Perimet e lara dhe tė paqėruara zieni nė ujė pak tė kripur dhe ftohni shpejt.

Vezėt zieni mirė dhe ftohni. Nga vezėt hiqni tė verdhėt, ndėrkaq tė bardhėt priteni nė kube tė madhėsisė sė bizeles.

Perimet qėroni dhe pritni nė kube tė madhėsisė sė bizeles, si edhe kastravecėt turshi.

Nė enė pėrzieni kubet e perimeve, vezėve, kastravecėve turshi dhe bizelen. Tė gjithave bashkė u hidhni kripė, piper dhe lėngun e limonit.

Sallatėn lidheni me mazėn e qumėshtit dhe me jogurt dhe lėreni nė frigorifer qė tė ftohet.

Sipas dėshirės mund t'i shtoni edhe pjesėn e tė verdhėve tė vezėve tė prera nė kube.

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
I4=VK

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.