Sallatė me perime
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Sallatė me perime

Shefat Italianė e kanė njė zgjidhje kur vjen puna pėr t'u nderuar nė tavolinė. Ja cila ėshtė receta e tyre pėr sallatėn e Krishtlindjeve dhe Vitit tė Ri.

Sallatė me perime
Sallatė me perime
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 18/12/2017 20:43

Pėrbėrėsit:

1 kilogramė katalonia (lloj spinaqi)

350 gramė gjethe selino

1 portokall

Gjysmė limoni

Gjysmė shege

Ullinj tė zinj

Vaj ekstra i virgjėr ulliri

Kripė

Piper

Pėrgatitja:

Sallata e Krishtlindjeve dhe Vitit tė Ri fillon me pastrimin e Katalonjės, duke eliminuar pjesėn e sipėrmes. Pastaj prejeni atė. Pastroni gjethet e selinosė pėr largimin e fibrave me njė qėruese perimesh.

Zieni kataloniat lehtė nė ujė me kripė pėr 5 minuta, pastaj kullojini. Mund tė pėrdorni edhe spinaq tė thjeshtė, nė vend tė llojit katalonia. Zieni edhe copat e selinosė, pėr rreth 15-20 minuta dhe kullojini.

Pėrzieni katalonian dhe selinonė, me vaj ulliri, kripė dhe piper. Shtoni 20 ullinj tė zinj, pėrzieni kėrcellin e prerė tė selinosė, tė prerė nė feta tė holla dhe kokrrizat e shegės.

Plotėsojeni me feta portokalli dhe limoni tė freskėta.

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
[=Kg+

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.