Perspekti - Supė peshku me perime.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Supė peshku me perime.

Supė e shėndetshme qė mund tė gatuhet brenda 15 minutash

Supė peshku me perime
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 17/10/2015 11:42

Pėrbėrėsit:

1.5 litra lėng peshku

Selino

Mjadanoz

Kripė

Piper

3 kokrra patate

3 karota

8 mashurka

2 kokrra domate

3 lugė vaj

Qepė

Pėrgatitja:

Lajmė perimet me ujė tė bollshėm dhe mė pas i presim nė formė kubike. Nė njė tenxhere me vaj hedhim qepė tė grirė hollė dhe pasi e pėrziejmė derisa tė zverdhet, shtojmė karotat, selino, mashurka dhe pak miell. Pas kėtij procesi hedhim domatet tė cilave iu duhet hequr lėkura. Lėngu i peshkut tė cilin duhet ta pėrgatisim qė nė fillim, i hidhet masės sė pėrzier dhe e lėmė tė marrė valė. Mė pas hedhim patatet dhe i lėmė tė ziejnė rreth 10  15 minuta. Supės i hidhet nė fund majdanoz, selino, piper dhe kripė sipas dėshirės. Gjatė kohės sė servirjes nė pjatė i hedhim copėza tul peshku tė cilat janė tė ziera dhe tė pastruara nga halat.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
!Aj-l

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė