Supė Turke me thjerrėza.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Supė Turke me thjerrėza.

Njė supė Turke tradicionale me thjerrėza, e lehtė dhe e mrekullueshme. Dekoroni me fletė menteje dhe copėza limoni.

Supė Turke me thjerrėza.
Supė Turke me thjerrėza.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 27/09/2017 20:14

Koha e gatimit:

1 orė e 25 minuta

Pėrbėrėsit pėr 4 persona:

50 gramė gjalpė

2 qepė

1 lugė e mesme spec i kuq i ėmbėl

200 gramė thjerrėza tė kuqe

100 gramė bullgur

2 lugė gjelle pastė domatesh

1.9 litėr lėng supė perimesh

gjethe mente

limon

Pėrgatitja:

Shkrini gjalpin nė njė tenxhere tė madhe mbi temperaturė tė ulėt. Gatuani qepėn nė gjalpin e nxehtė pėr 15 minuta.

Shtoni specin e bluar, thjerrėzat dhe bullgurin dhe pėrziejini.

Shtoni salcėn e domateve, lėngun e supės; bluajini dhe gatuajini deri sa gjithēka tė zbutet dhe tė bėhet kremoze.

Serviret me disa copėza gjethe menteje mbi dhe copėza limoni.

Gatim tė mbarė dhe ju bėftė mirė!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
JGf*Q

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.