Perspekti - Volkswagen nė Britani merr makinėn e vjetėr me naftė dhe tė ofron njė tė re.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Volkswagen nė Britani merr makinėn e vjetėr me naftė dhe tė ofron njė tė re.

Prodhuesi i makinave ofron deri nė 6,000 £ (7,750$) Britanikėve tė cilėt janė tė gatshėm tė blejnė njė Volkswagen tė ri dhe ta ēojnė rrangallėn e tyre tė vjetėr pėr skrap.

Volkswagen nė Britani merr makinėn e vjetėr me naftė dhe tė ofron njė tė re.
Volkswagen nė Britani merr makinėn e vjetėr me naftė dhe tė ofron njė tė re.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 05/09/2017 13:52, Ndryshuar: 05/09/2017 20:58

Ky stimul, i faturuar nga kompania si njė program mjedisor, vjen si pasojė e presionit gjithmonė e nė rritje te kompanitė e makinave pėr tė bėrė mė shumė pėr tė ndihmuar nė luftėn kundėr ndotjes sė ajrit nė Europė.

Britania dhe Franca kanė vendosur tashmė afatet pėr heqjen graduale tė automjeteve me benzinė dhe naftė dhe disa qytete Gjermane po e konsiderojnė ndalimin e veturave me naftė.

Shoferėt Britanikė tė cilėt do tė kėmbejnė ēdo lloj makine qė punon me karburant pėr njė Volkswagen tė ri do tė pėrfitojnė njė ulje prej 1,800 £ (2,300$) nė linjėn Compact, 4,000 £ (5,170$) pėr modelin Golf, dhe 6,000 £ (7,750$) pėr minifurgonėt.

Nė kėtė program po marrin pjesė edhe markat Audi, Skoda dhe SEAT tė zotėruara nga Volkswagen.Toyota (TM) njoftoi njė skemė tė ngjashme ditėn e enjte, duke ofruar deri nė 4,000 £ (5,170$) pėr automjetet e saj.

Volkswagen do tė heqė makinat e vjetra me naftė. Motorėt do tė shkatėrrohen pėr tė parandaluar rishitjen e tyre nė vende tė tjera. Disa pjesė tė tjera do tė riciklohen.


Reklamė


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
>C-4?

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė