Infiniti prezanton modelin e mrekullueshėm QX80
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Infiniti prezanton modelin e mrekullueshėm QX80

Me njė dizajn tė ri tė inspiruar nga njė fytyrė e egėr, me linja tė pėrparme nė maskarino dhe parakolpe tė kromuara, Infiniti ka lancuar modelin e ri "QX80" si modeli i ri dhe i avancuar i modelit tė mėparshėm "QX56".

Infiniti prezanton modelin e mrekullueshėm QX80
Infiniti prezanton modelin e mrekullueshėm QX80
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 11/01/2018 15:55

Infiniti ėshtė njė markė japoneze e karakterizuar pėr prodhimin e makinave luksoze me motorė tė fuqishėm.

Me njė sistem "Hydraulic Body Motion Control", modeli "QX80" ofron njė kontroll tė madh nė sistemin e amortizimit duke i dhėnė luksin kėsaj fuoristrade ti kaloj gropat dhe problemet e rrugėve me njė lehtėsi tė madhe.

Me njė monitor qėndor prej 8 inēėsh me funksionimin e imazheve "3D", modeli "QX80" ofron sistemin 4wd tė kontrollit tė katėr rrotave aktive i cili ju jep njė kontroll tė lartė pėr tė evituar rrėshkitjet nė rrugėt me lagėshtirė apo ku ka rėnė dėborė.

Modeli "QX80" ka disqe tė kromuara prej 22 inēėsh.

Ky model ka njė motor me cilindratė prej 5.6 litėrsh me 8 pistona dhe prodhon 400 kuaj fuqi, ka gjithashtu njė transmision automatik me 7 marsha dhe arrin shpjetėsinė nga 0 deri nė 100 km/h pėr 7.5 sekonda.

Inxhinieria Japoneze ka inkorporuar nė modelin Infiniti "QX80" dy monitorė prej 3.9 pėr argėtimin e pasagjerėve qė janė ulur mbrapa, gjithashtu nė pasqyrėn kryesore ju do tė keni mundėsinė tė keni njė shikim "smart" me pamje prej 360 gradėsh.

Modeli "QX80" ka njė sistem audio tė pėrbėr prej 15 boksesh me sistemin e volumit tė lidhur me shpejtėsinė e makinės dhe ka kapacitet tė akomodojė 7 persona nė bord.

Infiniti "QX80" vjen pėr tė gjithė tė interesuarit me njė ēmim bazė prej 77 mijė euro plus koston pėr opsionet shtesė.

Infiniti prezanton modelin e mrekullueshėm QX80
Infiniti prezanton modelin e mrekullueshėm QX80

Infiniti prezanton modelin e mrekullueshėm QX80

Infiniti prezanton modelin e mrekullueshėm QX80

Infiniti prezanton modelin e mrekullueshėm QX80

Infiniti prezanton modelin e mrekullueshėm QX80

Infiniti prezanton modelin e mrekullueshėm QX80

Infiniti prezanton modelin e mrekullueshėm QX80

Infiniti prezanton modelin e mrekullueshėm QX80

Infiniti prezanton modelin e mrekullueshėm QX80

Infiniti prezanton modelin e mrekullueshėm QX80

Infiniti prezanton modelin e mrekullueshėm QX80


Reklamė


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
>Ek,"

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.