Ēfarė domethėnie ka AMG nė makina?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė domethėnie ka AMG nė makina?

AMG ėshtė divizion i performancave tė larta nė automjetet Merecedes-Benz.

Ēfarė domethėnie ka AMG nė makina?
Ēfarė domethėnie ka AMG nė makina?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 10/12/2017 19:45

AMG angazhon nė mėnyrė tė pavarur inxhinierė, prodhon dhe personalizon automjete tė Benz-it. Modelet AMG zakonisht kanė pamje mė agresive, njė nivel mė tė lartė tė performancės, trajtim mė tė mirė, stabilitet mė tė mirė dhe pėrdorim mė tė gjerė tė fibrave tė karbonit sesa homologėt e tyre tė rregullt Mercedes-Benz.

Ne vitin 1967, inxhinierėt Hans-Werner Aufrecht (A nė AMG) dhe Erhard Melcher (M nė AMG) krijuan kompaninė e tyre pas ndėrtimit tė Mercedes-Benz 300 SE tė parė pėr kampionatin gjerman tė garave, nė qytetin e tyre tė lindjes Großaspach (G nė AMG). Pra shkronjat "AMG" qėndrojnė pėr Aufrecht, Melcher dhe Großaspach.


Reklamė


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
LY^?Q

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.