Mrekullia e fundit e prezantuar quhet Lamborghini Aventador S
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Mrekullia e fundit e prezantuar quhet Lamborghini Aventador S

Lamborghini Aventador S, aty ku sportiviteti ndėrthuret me super-fuqi

Mrekullia e fundit e prezantuar quhet Lamborghini Aventador S
Mrekullia e fundit e prezantuar quhet Lamborghini Aventador S
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 27/12/2017 18:02

Italianėt nuk kanė munguar asnjėherė nė revistat automobilistike pėr meshkuj, dhe kur flasim pėr inxhinierinė e makinave super tė shpejta pėr pistė ata dinė ta shkrinė si duhet eksperiencėn nė botėn e automobilave.

Sė fundmi marka "Lamborghini" ose e njohur ndryshe edhe si "shtėpia e demave" kjo bazuar nė logon historike tė markės ku si simbol ėshtė vendosur njė dem i zi po ashtu edhe pėr makinat super tė fuqishme qė prodhon, na ka prezantuar sė fundmi modelin e quajtur "Aventador S".

Me njė zemėr motorike prej 6500 centimetra kub me 12 pistona, "Lamborghini Aventador S" vjen me 730 kuaj fuqi.

Modeli i ri "Aventador S" ėshtė njė makinė sportive me dy vende, i karakterizuar nga ideja e makina sportive me motorė mbrapa.

"Aventador S" ka njė transmision automatik me 7 raporte me tė katėrta rrotat aktive dhe gjithashtu katėr opsione tė guidės si "Garė", "Sport", "Rrugė Normale" dhe "Ego".

Shpejtėsia maksimale e Lamborghini Aventador S arrin 350 kmh, ndėrsa nga 0 deri nė 100kmh , "Aventador S" i arrin pėr 2.7 sekonda.

Pėrveē opsionit bazė, "Aventador S" vjen dhe me opsionin kabrio pėr tė gjithė tė interesuarit.

Kostoja pėr tė blerė njė "Lamborghini Aventador S" ėshtė 424 mijė dollarė plus kostot pėr opsionet shtesė.

Mrekullia e fundit e prezantuar quhet Lamborghini Aventador S

Mrekullia e fundit e prezantuar quhet Lamborghini Aventador S

Mrekullia e fundit e prezantuar quhet Lamborghini Aventador S

Mrekullia e fundit e prezantuar quhet Lamborghini Aventador S

Mrekullia e fundit e prezantuar quhet Lamborghini Aventador S

Mrekullia e fundit e prezantuar quhet Lamborghini Aventador S

Mrekullia e fundit e prezantuar quhet Lamborghini Aventador S

Mrekullia e fundit e prezantuar quhet Lamborghini Aventador S

Mrekullia e fundit e prezantuar quhet Lamborghini Aventador S

Mrekullia e fundit e prezantuar quhet Lamborghini Aventador S


Reklamė


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
bI"PJ

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.